Wpis z mikrobloga

@Barabasz111 eh pamiętam że pracowałem wtedy w ochronie. Siedziałem sam na obiekcie po 10 lub 24h. Jedyna szansa na przeżycie dłuższej zmiany było oglądanie TV. No i na wszystkich kanałach przez tydzień żałoba. Myślałem że zeswiruje.
  • Odpowiedz
  • 0
@DoubleAxxis + w radiu klimatyczna muzyka grała. Ogólnie ciekawy czas, chyba po raz ostatni naród jako całość był szczerze poruszony (czy może nawet "zjednoczony") jakąś sytuacją. Pamiętam nawet jak tydzień wcześniej na meczu ekstraklasy ktoś z kibiców puścił plotkę o śmierci JPII i stadion wymusił wręcz przerwanie meczu na piłkarzach którzy zdezorientowani zaczęli klęczeć i się modlić
  • Odpowiedz
@RKN_:

Pamiętam nawet jak tydzień wcześniej na meczu ekstraklasy ktoś z kibiców puścił plotkę o śmierci JPII i stadion wymusił wręcz przerwanie meczu na piłkarzach którzy zdezorientowani zaczęli klęczeć i się modlić


To było dzień wcześniej, Lech Poznań - Pogoń Szczecin 1.04.2005:
yourgrandma - @RKN_: 
 Pamiętam nawet jak tydzień wcześniej na meczu ekstraklasy ktoś...
  • Odpowiedz
true, dziadek się przekręcił a w Polsce ludzie dostali wscieku dupy


@pieknylowca: Mnie denerwowało (czytaj : denerwuje do tej pory) to ponieważ tak naprawdę całe życie społeczne zostało zachwiane w jednym momencie tak żałoba narodowa, zmieniony repertuar w telewizji lub czasowy brak nadawania do tego z jednej strony ludzie zaczęli się zachowywać jak obłąkani jakby to im ktoś w rodzinie zmarł nawet na Cartoon Netwoork coś było z tego co pamiętam,
  • Odpowiedz
@Cztero0404: ja pamietam, że jak przyjechał (chyba 2002) na pielgrzymkę, to specjalnie zmieniali ramówkę i reklamy w TV. Nawet się bilbordom z reklamami podpasek i pieluch oberwało. Zbiorowa paranoja. Inna sprawa, już wtedy kult JP2 powoli odchodził do lamusa, wyśmiewanie papajoparanoii przeszło do mainstreamu jakieś 10 lat później.
  • Odpowiedz
@makaronzjajkiem: U mnie w mieście po jego wizycie (bodajże w latach 90'' tych) postawili mu pomnik praktycznie w środku miasta XD Oni ogólnie popełnili zajebisty błąd z papieżem próbując zrobić z jego postaci kult jednostki.
  • Odpowiedz