Wpis z mikrobloga

Moje wszystkie argumenty dlaczego gospodarka USA źle kończy:

1- Odwrócona krzywa dochodowości ( czyli w krótszym okresie czasu dostajesz większy procent niż w dłuższym okresie, czyli płacą więcej za okres np. 5 lat niż 10 lat - powinno być na odwrót
2- Money supply m2 spada (pieniądze które posiadasz przy sobie oraz na koncie w banku) -bardzo zły wskaźnik ekonomiczny
3- Comercial bank lending - ( pożyczki bankowe) spadają, kolejny fatalny wskaźnik
4-Lludzie nie mają już oszczędności - wskaźnik ekonomiczny FICO
https://wykop.pl/wpis/75525287/tak-tylko-wspomne-badzcie-ostrozni-jak-wiemy-stopy
5- Ropa rośnie - bardzo inflacyjne
6- Energia rośnie -inflacyjne
7- Spadek dolara - im słabsza waluta tym gorze walczy się z inflacją
8- Silny rynek pracy ( ludzie stymulują gospodarkę powodując, że inflacja rośnie, a przecież jeszcze się z nią nie uporali)
9- Migranci, muszą jeść, mieć opiekę zdrowotną mieć dach nad głową - płacą za to podatnicy
10- Dodruk pieniędzy, rząd wydaje bilion dolarów (milion milionów) co 100 dni - również inflacyjne
11- Jedzenie jest droższe jaka, mięso itd
12- Christopher Waller członek rady gubernatorów FED (ostatnio potwierdził ostatnIo na konferencji w NY to co mówiĘ od jakiegoś czasu)
"Widzę, że produkcja gospodarcza i rynek pracy wykazują ciągłą siłę, podczas gdy postęp w redukcji inflacji spowolnił"
"Ze względu na te sygnały nie widzę pośpiechu w podjęciu kroku, aby przyspieszyć rozpoczęcie łagodzenia polityki pieniężnej"
"Uważne jest utrzymanie tego kursu na obecnym restrykcyjnym stanowisku być może dłużej niż wcześniej sądzono, aby pomóc utrzymać inflację na trwałej trajektorii w kierunku dwóch procent"
"Poczyniliśmy duże postępy w zmniejszaniu inflacji w ciągu ostatniego roku, chociaż odczyty w ciągu ostatnich dwóch miesięcy były rozczarowujące"
"Moim zdaniem należy zmniejszyć ogólną liczbę cięć stóp procentowych lub przesunąć je w czasie w odpowiedzi na ostatnie dane"
13- dyrektor generalny BlackRock, Larry Fink rozmawiał ostatnio z Jimem Cramerem i stwierdził że inflacja jest sticky, wierzy, że będziemy mieli wyższą inflację, niż większość ludzi wierzy, ale to pomoże ludziom( kompletny debil)
14 - Zniszczenie mostu w Baltimore - póki się z tym nie uporają będą opóźnione dostawy - nowych samochodów, ciężarówek cukru oraz węgla, oczywiście, że są inne porty gdzie to można rozładować, ale to spowoduje korek w porcie - to trzeba przerzucić na konsumentów
15 - Zakłócenia na morzy czerwony, Huti powiedzieli aby atakować statki w pobliży Przylądka Doberej Nadziei
16 - Ostatnia rozmowa z reporterem Janet Yellen, stwierdziła, że inflacja będzie rosła m/m
https://wykop.pl/wpis/75433533/posluchajcie-tego-bo-mocno-na-glowe-upadla-choc-w-
17- Wczorajsza rozmowa Powella
https://wykop.pl/wpis/75650295/jeszcze-raz-musze-napisac-post-bo-nawalilem-litero
18- PKB rośnie
https://nypost.com/2024/03/28/business/economy-expanded-faster-than-expected-on-boost-from-shoppers-strong-job-market/
19 - Wysokie raty na zaciąganie długu na kartach kredytowych
20- Duże raty za hipoteki
21- Większa płaca minimalna - również inflacyjne
22- US10Y rośnie (od momentu jak zacząłem rozmawiać na ten temat czyli od kilku miesięcy, kto zainwestował parę groszy to zarobił)
23 - upadek Chin ( 1 gospodarka świata) bankructwo sejtora budowlanego oraz żelaza

Jedno jest pewne nie ma szans na żadną obniżkę stóp procentowych, ludzie już widzieli światełko w w tunelu a tu wynikają z tego nici ( możecie mnie trzymać za słowo) te wysokie raty, inflacja, koszta spowodują masowe zwolnienia,bo to jedyny sposób, aby ratować swoje przychody ( z resztą to już się dzieje

#gielda #polityka #inflacja #recesja #usa #ekonomia #gospodarka
  • 11
  • Odpowiedz
@Questorius: Podoba mi się szeroka analiza, ale ma kilka subiektywnych fragmentów. Ja osobiście stawiam na opcje że stopy pójdą w dół bo tani dolar to ponowne rozlane się przyszłej inflacji na cały świat a nie tylko USA (gdy tracą wszyscy, łatwiej tracić najmniej), dodatkowo tani dolar to duże i tanie inwestycje które stymulują giełdę.
  • Odpowiedz
@Questorius: Na wiele z tych spraw można spojrzeć w drugą stronę. Słaby dolar (on wcale nie jest taki słaby, ale to już pomijam) powoduje, że np. firma mająca 1 miliard Euro zysku na rynku europejskim może zaksięgować sobie 0,9 mld $. Gdyby dolar był silny, to zaksięgowałaby np. 0,8 mld $. W efekcie firmy działające na całym świecie będą chwalić się lepszymi wynikami, więc ich wycena wzrośnie ;)

No i takie
  • Odpowiedz
  • 0
@Liarek123:
Tylko pomyśl co się stanie jak stopy pójdą w dół.Już mówię co nastąpi:
Surowce pójdą w górę i tu nawet nie chodzi o złoto, najważniejsza jest ropa która rośnie od jakiegoś czasu a to by tylko dodało jej paliwa do kolejnych wzrostów a to spowoduję, że za wszystko będą płacić więcej ( bo skończyłoby się bardzo źle) bo transport towarów będzie przez to droższy a to trzeba później przerzucić na
  • Odpowiedz
  • 0
@DwaKolory:
Oczywiście, że nie jest tani racja, ale spadł z 5 na 4 czyli 20%, dlatego u nas tak bredzą,że jest nie jest, spadł na dług zagraniczny o 20%. Przecież ja obstawiam od jakiegoś czasu ropę na giełdzie pod wzrosty. Skąd wiedziałem że urośnie? bo to tak działa, że jak ludzie słyszą że będą obniżki stóp procentowych ( a większość wierzy FED-owi i nie zadaje pytań a może będą ze złych
  • Odpowiedz
  • 0
@Liarek123:
Tu nie chodzi czy to to jest logiczne czy nie, tak działa gospodarka
Powiem Ci tylko że np. w takim 2022 roku shortowałem wszystko na samej górze razem z BTC ( ustrzeliłem 30% jego całkowitej wartości, trzymałem short - 2 pozycje z 28000 na 21 000) nie wspominając TESLI - historyczny był wtedy zjazd. Wtedy również był taki sam bełkot jak dzisiaj, jest jest dobrze i mało kto wierzył że
  • Odpowiedz
Oczywiście, że nie jest tani racja, ale spadł z 5 na 4 czyli 20%, dlatego u nas tak bredzą,że jest nie jest, spadł na dług zagraniczny o 20%.


@Questorius: Patrzenie się na parę USD/PLN jest bez sensu ;) Para EUR/USD jest już lepsza i tutaj od roku jest stagnacja wokół 1,10.

Przecież ja obstawiam od jakiegoś czasu ropę na giełdzie pod wzrosty. Skąd wiedziałem że urośnie? bo to tak działa, że
  • Odpowiedz
  • 0
@DwaKolory:
A czy ja napisałem że od 6 miesięcy trzymam long na ropie? Nie, także co nie trzyma się faktów???
Przecież zmienili retorykę w USA pona rok temu, do tego czasu im inflacja zmalała ( na papierku)
Od kilku miesięcy 2/3 bredzą że będą obniżać stopy i był dobry czas żeby wchodzić w long pozycje, ponieważ już wszyscy uwierzyli że jest już cacy i kilka obniżek stóp będzie co najgorsze jest
  • Odpowiedz
  • 0
Absolutnie, nie było żadnej gadki 6 miesięcy temu że będą 3 obniżki stóp procentowych, tak jak miało to miejsce 2/3 miesiące temu. Od ponad roku gadają że trzymają rękę na pulsie i że inflacja spadnie itp. ale dopiero ostatnio rozmowa była o konkretnie 3 obniżkach stóp procentowych.Tak zgadzam się że maja od ponad roku gołębie nastawienie o czym napisałem,ale jak zaczeli o tym rozmawiać to inflacja była wysoka teraz spadła i inwestorzy
  • Odpowiedz