Wpis z mikrobloga

106 211,36 - 10,01 - 4,02 - 10,26 = 106 187,07

Dzisiejsze treningi. Podwójny próg.

Rano, o ósmej, pierwsza sesja i weszło 5 powtórzeń: 1,61km tempem 3:55/km na śr HR 174
O trzynastej druga sesja i weszło 10 powtórzeń: 0,8km tempem 3:50/km na śr HR 173

Zainteresowałem się ostatnio norweską metodą treningową, która oparta jest na bieganiu w progu. Nie ukrywam, że bieganie w progu sprawia mi największą frajdę i zawsze najbardziej progresowałem na takim bieganiu. Zrezygnowałem więc z przyjętego planu treningowego (szybko poszło xD) i będę biegał po swojemu, ale już na innych zasadach niż wcześniej - z głową. A przynajmniej będę się starał (σ ͜ʖσ)

FAJNIE. ( ͡ ͜ʖ ͡)

#sztafeta #bieganie #biegajzwykopem

Skrypt | Statystyki
scorp02 - 106 211,36 - 10,01 - 4,02 - 10,26 = 106 187,07

Dzisiejsze treningi. Podwój...

źródło: bieganko

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • 8
i ciekawostka - parametry chłopa. Gotowość treningowa z rana - top ( ͡° ͜ʖ ͡°) Po dwóch treningach gotowość - 8. Coś tam się dzisiaj jeszcze wciśnie
scorp02 - i ciekawostka - parametry chłopa. Gotowość treningowa z rana - top ( ͡° ͜ʖ ...

źródło: chłop

Pobierz
  • Odpowiedz
@scorp02: tylko no w norweskiej szkole to bieganie w progu jest oparte na badaniach wydolnościowych + ciągłe badanie laktatu żeby się wstrzelić. W Twoim przypadku musisz uważać, żeby nie przeszarżować bo skutki mogą być nieciekawe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
@aukolb: To prawda, ja tu wróżę z fusów bez badań wydolnościowych i bez badania laktatu. Zrobienie badań wydolnościowych to kwestia czasu, bo planuję je zrobić niedługo. Gorzej z badaniem laktatu - raczej nie będę inwestował w aparat do mierzenia...
Może się nie #!$%@?ę po drodze ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@scorp02: no już z badań można troche wyciągnąć, bo tam masz podane tętno na progu, wiadomo że trzeba będzie brać poprawki na warunki ale się da :D
  • Odpowiedz
@aukolb: @scorp02 laktat i dokładnie wyznaczony próg to jedno. Oni do tego dokładają solidną regenerację, drzemki itd. Mam nadzieję że się Mireczku regenerujesz solidnie, ale patrząc na screeny to chyba nie.
  • Odpowiedz
@brrrum: @scorp02: Nie ma co się opierać o czas regeneracji według garmina. Gdyby zawodowcy, którzy trenują 2x dziennie 6-7dni w tygodniu na tym polegali to by wcale nie mogli biegać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 3
@brrrum: No ja jestem bardzo aktywny na co dzień, biegam prawie każdego dnia (oczywiście nie zawsze tak mocno) i ta gotowość treningowa stoi w miejscu bo zegarek po biegu każe mi odpoczywać 60-70h, a ja tak naprawdę na drugi dzień jestem już gotowy do dalszych aktywności ;)
Patrząc na istotne parametry widzę że jestem wypoczęty: tętno spoczynkowe niskie (jak mam niżej niż 50 to jestem wypoczęty) no i HRV mega wysoko
  • Odpowiedz