Wpis z mikrobloga

Od pewnego czasu zmagam się z napadami jakiegoś lęku, paniki - zaczynam odczuwać ogromny stres, napięcie, zaczyna mi być niedobrze, mam drżenie ciała, biegunki i mam wrażenie, że zaraz zemdleje a najgorzej jak jestem sama w domu. Nie mogę nic jeść bo mam mdłości. Wjeżdża mi hipochondryzm i płaczliwość.

Powinnam udać się do psychologa czy psychiatry? Może ktoś z #warszawa kogoś poleci?

#psycholog #psychiatria #psychologia #medycyna #zdrowie
  • 9
  • Odpowiedz
@AcyX: raczej psycholog na pocztek. Psychiatra nafaszeuje Cie lekami i tyle. A ty musisz pogadac o przyczynach tych lęków. Mialam kiedys taki napad lękowy jak piszesz. Okropne uczucie.
  • Odpowiedz
@AcyX: Może both, psychiatra wypisze leki - osobiście nie polecam, psycholog - to niestety trochę trwa. Wszystko zależy od siły problemu. Z lekami uważaj. Trzymaj się.
  • Odpowiedz
@AcyX: A czemu od razu zaczynasz wątpić w swoje zdrowie psychiczne? To przecież mogą być zwykłe, fizyczne dolegliwości, niezależne od psychiki.
Nie masz może anemii, niedoboru B12? Może jakieś zaburzenia elektrolitów (jak w tężyczce utajonej)?
  • Odpowiedz
@AcyX: najpierw zrob jakies badania podstawoe zeby wykluczyc problemy zdrowoten hormonalne, potem psycholog najpier wedlug mnie rozeznanie wywiad, spisalbym na kartce co i jak, kilka spotkan i potem wedlug ustalen wspolnych i dzialnie nad problem i jaego rozwiazanie ze ewentualnym wsparcei psychaitry
  • Odpowiedz
@AcyX: jak ci pisali najpierw badania krwi, hormonów itd, a potem psychiatra. To wygląda jak nerwica lękowa, ale też mogą być hormony.
  • Odpowiedz