Wpis z mikrobloga

  • 1
@noipmezc: W moim dzieciństwie tego nie było dlatego bardzo lubię :) Dostawałam pomidory z cebulą i ogórki kiszone, komu by się chciało trzeć surówkę i doprawiać.

@Itslilianka Dziękuję kochana ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:
  • Odpowiedz
  • 7
Po pierwsze primo, to widać zabory.

Po drugie primo przesuszylas pierś.

Widać kratkę na skórce, ale sprobuj kaczkę na skórę na zimna patelnie i trzymaj aż skóra się wytopi. Na zdjęciu wodze zapas tłuszczu. I nie bój się - mięso będzie hit, tylko wytapiaj na małym ogniu.


@moj_wykopowy_login: Po pierwsze się zesrałeś,
Po drugie nie była sucha,
Po trzecie była smażona na od zimnej patelni i na małym ogniu.

Do mnie
  • Odpowiedz
  • 1
moze temu stary tak sie #!$%@? jak nie chcialem tego jesc, po prostu bylo mu zal ze tyle energii wlozyl w tarcie XD


@noipmezc: Na 100% TAK.
Mi obrzydzili rosół, zrobiła niejadany z koguta i kazała jeść zimny. Do dziś nie zjem miski rosołu.
  • Odpowiedz
  • 1
@Smarek37: Trzeba samemu sobie robić, dawno temu wyszłam z tego założenia i jest git ( ʖ̯)
Inspiracja z tego filmu, nie miałam lukrecji, zastąpiłam ją sokiem z całej pomarańczy, dałam jeszcze imbir:
arinkao - @Smarek37: Trzeba samemu sobie robić, dawno temu wyszłam z tego założenia i...
  • Odpowiedz
  • 1
@Smarek37: Dobra strasznie jest pierś z kaczki, mięciutka, rozpływa się sama w ustach, myślę że nawet zrobiłam do niej zbyt wyrazisty ten sos bo sama w sobie jest super.

Jeśli chcę obrać ziemniaki to nie robię tak, nie mam pojęcia czy to wpływa na smak. Być może są mniej słone, mniej wodniste, nie wiem. Jeśli już gotuję w mundurkach to żeby jeść z gzikiem ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
  • 1
@Smarek37: Nie no, nie olewaj żurku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale jak ktoś się zastanawia nad jedzonkiem na święta to jest mega dobry pomysł!
Nie wiem czemu bałam się kaczki, pewnie dlatego że rosół z niej wyszedł mi okropny.

Tylko trzeba zrobić jak uczą mistrzowie żeby była wytopiona, soczysta, miękka i nie surowa w środku, podobnie jak robisz steka.
Filmów nie brakuje, np. Okrasy albo Bruno Arbuza,
  • Odpowiedz