Wpis z mikrobloga

#norwegia #samolot #podroze #elektronika #laptop

Hej.
Na święta wracam do Polski z Oslo i stąd moje pytanie.
Jak to wygląda z elektroniką w bagażu rejestrowanym? Udało mi się tanio kupić 3 laptopy i monitor który chciałbym zabrać do Polski (wszystko używane). Nie będzie problemu? Czy może sprawdza i będą chcieli jakaś opłatę czy coś? Wszystko zmieszczę w bagażu rejestrowanym (ewentualnie 1 laptok w podręcznym).
  • 26
  • Odpowiedz
@Mariusz1993: ja kupiłem lapka w NO w sklepie stacjonarnym, używałem go kilka dni w NO i wróciłem do Polski. Na celnej się #!$%@?, musiałem tłumaczyć że to zakup prywatny itd nawet sprawdzali datę utworzenia folderu windowsa xd gorzej jakbym przemycał 50litrów wódki (lapek wychodził prawie 1.5k zł taniej w NO niż w PL)

więc powodzenia z wytłumaczeniem im na co ci prywatnie 3 laptopy
  • Odpowiedz
@Mariusz1993: ja bym się bardziej bał konsekwencji wsadzania laptopa z baterią do rejestrowanego niż do podręcznego. wsadz wszystkie do podręcznego i będziesz miał z głowy problemy.
  • Odpowiedz
  • 0
@henk: też mi się wydaje że ok w sensie na odprawie jest taki #!$%@? i dużo ludzi wkłada swoje rzeczy na tacki na raz że ci celnicy raczej nie oatrzą która tacka jest kogo
  • Odpowiedz
to wtedy ma celną gwarantowaną

@revoolution: Oraz trybunał w Norymberdze( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Mariusz1993 Rejestrowanym obsługa rzuca i to wiele razy, więc szanse, że ten monitor po transporcie będzie działał są małe. Nie wiem co kupiłeś, że masz misję z transportem. Przecież nowe dobre monitory w PL, są po 1000-1500zł, są tańsze niż te z NO.
Jak pisze @henk wicej problemu mogą zrobić o baterie, niż same
  • Odpowiedz
  • 0
@panmimoskok: akurat monitor kupiłem za 100nok (27cali 4k w Polsce używka warta około 1000zl 😛). Mam dużo foli bombelkowej i zobaczymy czy przetrwa monitor (jak nie to trudno stracę całe 37zł 😅). Laptopy też mega tanio kupione (kilkuletnie)
  • Odpowiedz