Wpis z mikrobloga

Pytanie do osób mieszkających w dużych miastach jak #poznan #warszawa #wroclaw #krakow #gdansk
Czy chcielibyście ograniczenia samochodów osobowych do minimum w centrum, jeśli miasto zrobiłoby zajebista infrastrukturę do podróżowania komunikacją miejską, zredukowanie zapchanych autobusów/tramwajow do minimum, częstsze kursy, więcej tras, dodanie pociągów itd i wszystko przy obniżonej cenie biletów.

Zgodzilibyście

  • Tak 58.1% (4413)
  • Nie 41.9% (3177)

Oddanych głosów: 7590

  • 220
@Arekt: Ogólnie to ograniczenie ruchu w centrum spowoduje #!$%@? cen mieszkań, tak jak w Wawie każde ograniczanie przepływu ludzi skutkuje wzrostem cen mieszkań. Bo osoby które moglyby mieszkać w Piździochowie 20km od warszawy wybierają centrum 100m2 bo to się nie pyli.
@Arekt: już teraz nie widzę sensu jeździć autem do centrum. Dla mnie auto jest po to żeby jeździć poza miasto lub od czasu do czasu przywieźć jakieś grubsze rzeczy. Nie widzę nic zlego z pozbywaniu się aut z centrum ale wk***ia mnie że tak bardzo utrudnia się posiadanie auta
#!$%@?? Chodzę tylko z szpilkach, mam ze sobą zawsze lapka, torbę jedzenia, kosmetyki i inne rzeczy.

Mam dźwigać i jeździć śmierdzącą komunikacja miejską? Przecież w komunikacji tak #!$%@? od każdego zakurzonego siedzenia i ludzi, nie da się usiąść.


@crazykokos: ale z ciebie wielkomiejska dziunia ze słomą wystającą z tych szpilek XD
@Arekt: Nie.
Żeby wykonać swoją pracę potrzebuję kilku dużych skrzynek z narzędziami ważących w sumie pewnie ze 150 kg, dużych sprzętów typu odkurzacz przemysłowy, niejednokrotnie dużej drabiny bądź rusztowania do tego materiału często w postaci trzymetrowych elementów albo powkładanych do dużych pudeł. Autobusem się z tym nie zabiorę, a działam na terenie właściwe całego kraju, więc nie jestem w stanie mieć cudownej przepustki od prezydenta albo burmistrza każdej mieściny.
Na podstawie
@Arekt Nie. Wybieram samochód nawet jak taniej i szybciej jest jechać zbiorkomem, bo po prostu lubię jeździć samochodem i sprawia mi to przyjemność, nawet stanie w korkach, czy polowanie na miejsce parkingowe. A jak mnie przestanie być stać, żeby jeździć samochodem po centrum, to prędzej przestanę tam w ogóle jeździć, niż wsiądę w zbiorkom ʕʔ
@Arekt: to chyba jakiś kiepski żart xD jedyne sensowne rozwiązanie, to #!$%@?ć na amen parodię komunikacji miejskiej z miast albo gdzieś na obrzeża, zlikwidować buspasy i miejskie strefy płatnego parkowania - wtedy sytuacja się poprawi i będzie w miarę normalnie.
  • 0
@Karoleer: co #!$%@?? XD pod jakim względem to poprawi? Problemem nie są autobusy/tramwaje tylko niepotrzebne samochody. Bez komunikacji zabierasz dzieciom dojazd do szkoły, a ludzie po 18 będą zmuszeni do zakupu samochodu przez co zwiększy się ruch uliczny kilkukrotnie.
  • 0
@Karoleer: to powiedz jak wtedy dzieci będą dojeżdżać do szkoły xd jak wprowadzisz ograniczenia na komunikacją miejską to część podróżujących przerzuci się na samochody tylko wtedy zamiast jednego autobusu który wiezie 50 osób będziesz miał 30 samochodów.
@Arekt: a co mnie obchodzą czyjeś dzieci? niech chodzą na piechotę, nic im się nie stanie. jeden autobus w powiązaniu z buspasami korkuje to miasto znacznie bardziej niż kilkadziesiąt samochodów.