Wpis z mikrobloga

takie pytanko: czy to jest jakaś #!$%@?ła zagrywka pośrednika czy mój peszek?
- niedziela wieczór pośrednik wystawia nieruchomość
- po sprawdzeniu jej w geoportalu (bo kojarzyłem który to budynek) okazuje się że #!$%@? jest np. metraż działki (i to sporo, o około 35%). ogłoszenie ma tylko 3 zdjęcia, ale pełny szczegółowy opis w tym użyte technologie, metraże, pomieszczenia itp.
- dzwonię w pon rano, że jestem zainteresowany obejrzeniem
- słyszę że już ktoś to zarezerwował wczoraj (czytaj: w niedzielę po 20 godzinie, ja już stwierdziłem, że nie wypada wtedy dzwonić) i nie mogę obejrzeć, ale ma taką samą nieruchomość w okolicy w tej cenie, oczywiście #!$%@?ą lokalizacyjnie, ale za to sam dom też gorszy, bez garażu, na mniejszej działce, dalej od miasta, jedyny wspólny mianownik to identyczna cena (co do złotówki) xD
- w sensie nieruchomość wystawiona w niedzielę wieczorem i w niedzielę wieczorem ktoś zarezerwował bez oglądania, a jak się potem dalej okazuje również kupił xD
- typ nawija makaron, że to szybko poszło bo cena była dobra, a on już miał chcętnych na taką lokalizację
- 2 dni później w oryginalnym ogłoszeniu pośrednik wgrywa foty nowego domu, zmienia dane i parametry
- to jest top2 #!$%@? akcji pośredników, top1 to było jak mi zmarnowali 2h na ciąganie na drugi koniec miasta, żeby podpisać ze mną umowę, a następnie nie pokazali mi żadnej nieruchomości nigdy


#nieruchomosci
affairz - takie pytanko: czy to jest jakaś #!$%@?ła zagrywka pośrednika czy mój pesze...

źródło: pos960

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
@affairz: Wyjebka na 99% na fakowom ofertę i nagonienie na inna gorszą. Jednak co do metrażu i granic działki na geoportalu może zdarzyć się tak że dane będą nieaktualnie lub nieprawidłowe, są takie obszary gdzie to całkiem częste przypadki. Wówczas najlepiej poprosić o przedstawienia wypisu i wyrysu z rejestru gruntów i zweryfikować dane. Teraz kasa z KPO będzie wjeżdzać (kupę dróg lokalnych i infrastruktury za to powstanie lub zostanie wyremontowanych) plus
  • Odpowiedz
  • 0
@Dusk_Forest77: ale ja sobie po prostu obrysowałem ręcznie "zmierz powierzchnię" i stąd te 35% różnicy wyszło, oczywiście pośrednik wpisał wartość zawyżoną, ale może to po to żeby trudniej było znaleźć ten dom
  • Odpowiedz
@affairz: No i właśnie zdarza się, że te granice są nieprawidłowe na geoportal,u nawet w regulaminie oni mają że to są tylko poglądowe dane i mogą być błędy czy coś w ten deseń. Rzadko bo rzadko ale zdarza się, że tak jest. Tak więc jeśli to nie jest wyjebka agenta jak wyżej, może się okazać że to mini okazja, bo część osób po takim sprawdzeni na ogólnodostępnym serwisie pomyśli że to
  • Odpowiedz
  • 0
@Dusk_Forest77: ale mam zdjęcie z satelity i na tym zdjęciu mierzę sobie powierzchnię, to są działki gdzie na satelicie widać gdzie się kończy i zaczyna bo jest widoczny płot, za nim jest działka z innym domem, co ma być nieprawidłowe? nie bardzo rozumiem
  • Odpowiedz
@affairz: Jak widzisz płot, i pokrwa się on z granicami działki na geoportalu to praktycznie na 100% wszystko sie zgadza. Ja bardziej pisałem o niezabudowanych działkach czy tych nieogrodzonych, gdzie nie ma punktu odniesienia co do powierzchni w postaci płotu. Zdarzają sie błędy co do powierzchni działek czy lokalizacji budynków na nich, taka moja była myśl, a przewodnia końcowa to taka że domy w obrębie aglomeracji raczej zaczną rosnąć z wyżej
  • Odpowiedz
  • 0
@Dusk_Forest77: no to tutaj jest płot, działki są prawie kwadratowe i ściśle dookreślone, a pośrednik mimo to podał 35% większą powierzchnię, która nie ma gdzie być bo z 2 stron jest ulica, a z kolejnych 2 płoty sąsiadów. szukam nierucha już tyle lat że ogarniam teorię xD
  • Odpowiedz
@affairz: nie można zaprzeczyć, że sprzedał Ci kit, ale nie można też zaprzeczyć temu, że jak jest dobra opcja, to ludzie będą dzwonić (albo pisać) w niedzielę wieczór.
Z tą podmianką, to nie jest tak, że ma ogłoszenie np. wysoko i na jednym ogłoszeniu robi kilka sprzedaży, bo mu się to opłaca?
  • Odpowiedz
@affairz: RAZ podpisałem umowę z pośrednikiem, ale podczas czytania zrezygnowałem i podarłem umowę.
Dotarło do mnie, ze jak za pół roku coś kupię, to ten złodziej przyjdzie do mnie po prowizję, choc nie kupiłem tego co mi pokazał - nie wiem, czy teraz też są takie umowy.
generalnie zrezygnowałem w ogóle z pośredników i kupiłem nowe mieszkanie u dewelopera. Kontakt z tymi ludźmi powodował u mnie odruch wymiotny.
Na zachodzie ta
  • Odpowiedz
  • 0
@KromkaMistrz: ale co mam zgłosić konkretnie? to ogłoszenie aktualnie wisi i aktualnie jest wszystko legit

otodom i zgłaszanie to jest padaka - wiele razy zgłaszałem jak łódzki pośrednik celebryta mr. house wystawiał domy 50km od Łodzi jako "Łódź Górna" i co? i gówno. nikt z tym nic nigdy nie zrobił
  • Odpowiedz
  • 0
Dotarło do mnie, ze jak za pół roku coś kupię, to ten złodziej przyjdzie do mnie po prowizję, choc nie kupiłem tego co mi pokazał - nie wiem, czy teraz też są takie umowy.


@editores: to chyba źle zrozumiałeś umowę. prowizja mu się należy tylko jeśli kupisz, coś co on Ci pokazał (i co jest wyszczególnione na karcie prezentacji). sam mam podpisaną umowę z pośrednikiem na pomoc w zakupie ale jak
  • Odpowiedz
@affairz to przeczytaj jeszcze raz umowę. Koleżanka sprzedawała mieszkanie. Wynajęła pośrednika. W międzyczasie sama znalazła klienta. Po kilku miesiącach zgłosił się pośrednik żądając prowizji, choć nie miał nic wspólnego z transakcją.
  • Odpowiedz
  • 0
@editores: znam orzecznictwo. tu jest dużo pytań:
- czy pośrednik miał umowę na wyłączność?
- czy pośrednik przyprowadził osobę za którą chciał hajs? nawet jeśli nie kupiła wtedy co przyprowadził?
  • Odpowiedz