Wpis z mikrobloga

#wyznaniezdupy #ukraina

Do mojej córki przyszła rówieśniczka i opowiadając co tam w domu słychać powiedziała, że właśnie ma nowy rower - najlepszy jak ukraiński czołg, bo ukraińskie czołgi są najlepsze na świecie.... Serio dziecko takie porównanie dało. Ja zdębiałem, ale w duchu pomyślałem jakie kurna ukrainskie czołgi? Wszystko co mają pochodzi z zapasów Polski i USA. Ale dzieciom ryją banie w TV, w necie i w szkole.
  • 35
  • Odpowiedz
najlepszy jak ukraiński czołg, bo ukraińskie czołgi są najlepsze na świecie


@arysto2011: słyszałeś o zniszczeniu jakiegos ukrainskiego czolgu? No nie, abramsy niszcza, leopardy niszczą, a ukrainskich czołgów nie niszczą ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
  • 2
@rejdek1989 @jozef-dzierzynski:

Sądzę, że to efekt ukraińskich dzieci w klasie, które mówią o najlepszej armii na świecie, która leje rusków. Fakt, że dzięki kroplówce z zachodu, to już pal licho.

Teraz trzeba będzie odkręcać, że najlepsze armatohaubice na ukrainie nazywają się KRAB, ręczne wyrzutnie rakiet, którymi strącają ruskie helikoptery, nazywają się PIORUN, a wychwalane przez ich wojsko karabiny nazywają się GROT. I nazwy zostały nadane w Polsce.
  • Odpowiedz
@arysto2011 T-84 Opłot była ukraińską modernizacją T-80UD i był przeznaczony głównie na eksport. Był rzeczywiście lepszy niż większość czołgów które posiadała Rosja a wśród Ukraińców rzeczywiście panowało przekonanie, że jest to światowa topka. Pewnie stąd te teksty bo w ich świadomości to właśnie był najlepszy czołg świata.
  • Odpowiedz
@eldo16: T-72 jednak klepaliśmy na licencji więc nieco polski jest.

@arysto2011 Charków to była potęga w produkcji i opracowywaniu czołgów w ZSRR, Ukraińcy odwołują się do tej "technologicznej" tradycji, przynajmniej w części.
  • Odpowiedz
  • 1
@willard: Ale mi nie chodzi o kwestie historyczne, czy o fakt, że jakiś model czołgu stanowił w latach 80. top światowego uzbrojenia.

Chodzi o to niezmącone niczym święte przekonanie, że ukry walczące naszym sprzętem mają wszystko NAJLEPSZE. Gdyby nie my dzisiaj w Kijowie wizyty obwieszczałby Putin. A oni uczą swoje dzieci, że to ONI wszystko robią i wszystko jest dzięki nim. Zero wdzięczności, zero zauważenia, że ktokolwiek im pomaga i nauki
  • Odpowiedz