Wpis z mikrobloga

Latami szukałem u siebie lekarstwa na nerwice i depersonalizacje i okazalo sie ze powodem tych chorób u mnie było picie kofeiny od wczesncyh lat
Po dwóch tygodniach abstynenci czułem sie jak inny czlowiek spanie było 100 razy lepsze depersonalizacja i nerwica zniknęła niestety z powodu uzależnienia wróciłem do kofeiny ale chce znowu rzucic. Nie wiedzialem ze taka błahostka jak kofeina mogla powodowac u mnie takie problemy myslalem ze picie kofeiny to normalna rzecz i kazdy tak robi najwyrazniej jestem bardzo wrażliwy na uzywki
#nerwica #depersonalizacja #przegryw #psychologia #psychiatria #nofapchallenge
  • 14
  • Odpowiedz
@Henson_: też zauważyłem jakiś czas temu, że po porannej kawce i kilku fajkach, układ nerwowy jest bardzo pobudzony, czuje niepokój i stres bez powodu, a do wkręcenia sobie ataku paniki brakuje niewiele. Trza rzucić wszelkie używki.
  • Odpowiedz
  • 1
@Szakalio: co najlepsze zauważyłem u siebie ze z kofeina jest jak z alkoholem im czlowiek starszy tym gorzej znosi uzywki np Kiedys moglem wypic z 6 kaw i nic nie odczuwałem świadomie myslalem ze deperpsnalizacje i nerwica była przez traumy a teraz jedna kawa i moja nerwica zwiekeza się masakrycznie
  • Odpowiedz
@Henson_: To tak nie działa że od kofeiny nabawiłeś się nerwicy. Jedyne co to mogłeś pogłębić problem który już miałeś. Kofeina jest stymulantem i wpływa na OUN więc może spowodować że w przypadku nerwicy będziesz bardziej odczuwał negatywne skutki. W zależności jak reaguje twój organizm na daną substancję możesz być wrażliwy tj. mieć wyczulone receptory na które oddziałuje kofeina przez co bardziej odczuwasz negatywne działanie.
  • Odpowiedz
  • 0
@ekjrwhrkjew: ciezko powiedziec raz to była 1 kawa a raz potrafilem 600 mg kofeiny wypic ale po okolo 10 latach spożywania cos mi sie zepsulo i nie moge jednej kawy nawet wypic bo czuje sie jak by moj kortyzol bym ogromny
  • Odpowiedz
  • 0
@scout-scout: tak pewnie jest jestem po prostu zbyt wrażliwy na uzywki i lękliwy zielsko tez pwoodowalo u mnie nerwice i depersonalizacje takie osoby jak ja nie powinny używać nigdy uzywek. 10 lat używania kofeiny dało duza cegiełkę kofeina podnosi kortyzol a jak ja piłem tyle lat to tak naprawde nie dosc ze z natury jestem podatny na nerwice to kofeina codzienie podnosiła moj poziom stresu i moj sen po kofeinie byl
  • Odpowiedz
@Henson_: Nie nie byłeś idiotą. Mamy ogólnospołeczny hype na kawę i wszystkiego się nie wie. Kawa ma też sporo pozytywnego działania więc jak się nie pije nie wiadomo jakich ilości i często to wpływa dobrze. Ale w przypadku gdy jesteś wrażliwy to proponuje jak już to bardzo łagodną parzyć i nie pić za często. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Henson_: to samo, kawę pije od początku liceum, czyli będzie ponad 20 lat, kiedyś też piłem po 5 kaw dziennie i nic mi nie było. Po alkoholu to już w ogóle masakra, dochodzę do siebie 3dni. Jestem na SSRI od ładnych paru lat.
  • Odpowiedz
  • 1
@zielonykszak: no wlasnie jak odstawiłem to masakra jakas byla jak bym rzucil jakas heroine ból głowy był taki przez tydzien ze 5-8 ibuprofenu musialo byc plus 3 razy wieksza deprecha z plusow to duzo lepszy sen byl i wiecej snów było i apetyt mi wrocili pierwszy raz mialem ochote na jedzenie
  • Odpowiedz
  • 1
@zielonykszak: próbowałem stopniowo rzucać i pić coraz mniej kofeiny np zaczynając od kawy a kończąc na zielonej herbacie ale zawsze sie konczy to u mnie ze po tygodniu wracam np do 3 kaw
  • Odpowiedz