Wpis z mikrobloga

Wróciłem z policji xd w sumie to 10 min trwało przesłuchanie. Pan policjant pokazał mi screena, spytał czy jestem autorem. Ja oczywiście potwierdziłem. Powiedziałem że to był żart, nikt nie wziął tego na poważnie, i że własnoręcznie usunąłem wpis jak zrozumiałem że może on wzbudzić ogólnokrajową panikę i paraliż służby zdrowia. Zeznania zostały spisane w 4 (xD) zdaniach, policjant powiedział że prokuratura zdecyduje o wszczęciu postępowania, ale prawdopodobnie tak. Kara od 6 MSC do 2 lat ograniczenia wolności, ale możliwe że sąd uzna to za niska szkodliwość czynu i odstąpi od wymierzenia kary albo będzie ona symboliczną w postaci grzywny/prac społecznych. No to tyle. A wykopkom przypominam że za bycie konfidentem jest wiadomo co i wiadomo gdzie #afera
  • 95
@marek2121 @ChwilowaPomaranczka

Wrzuciłeś do swojego jak to uważasz śmiesznego baita komentarz z oznaczeniem osoby, która faktycznie walczyła ze śmiertelną chorobą i uważasz, że ktoś będzie traktował Cię na poważnie?

wiem co u niego. Nie żyje. Znam jego rodziców. I przegrałem z nim setkę godzin w lola

Jaki miał nick ten wykopek? Jeśli faktycznie miał śmiertelną chorobę, którą tutaj dokumentował, a teraz nie żyje to strasznie przykra sprawa ( ͡° ʖ̯
Powiedziałem że to był żart, nikt nie wziął tego na poważnie, i że własnoręcznie usunąłem wpis jak zrozumiałem że może on wzbudzić ogólnokrajową panikę i paraliż służby zdrowia


@ChwilowaPomaranczka:

Trochę opóźniony ale szczery komentarz.

POJE&^%O cię?

Właśnie się przyznałeś do przestępstwa którego jeszcze nie zarzucili. Fakt że rozumiałeś że może wprowadzić panikę cię tylko obciąża.

Ty serio poszedłeś na komendę bez konsultacji z prawnikiem od spraw karnych?
@ChwilowaPomaranczka: że myślałeś ze to głupi żart, ze to tylko do chuopow na wykopie skierowane. Że WSZYSCY wiedzieli ze to nei jest na serio i nikt się nie martwil. itp.

Weź jakiegoś prawnika - przecież to jest sprawa gdzie możesz wyrok dostać.