Wpis z mikrobloga

@perfumowyswir: Moze nie takie nowe, ale mam mieszkanie z 2017, za sciana mloda rodzina z dzieckiem ktory jest glosny (wiem bo jak tylko wyjdzie na korytarz to masa krzyku ; ) ), ale jeszcze nigdy w zyciu nie uslyszalem go przez sciane. Dodatkowo mam duzego psa ktory lubi poszczekac i jeszcze nigdy nikt nie przyszedl sie czepiac. Pytalem sasiada czy mu nie przeszkadza to powiedzial ze nie slyszal. Odglosy tupania nademna
  • Odpowiedz
@perfumowyswir: ostatnie piętro here: relatywnie jak skaczą piętro niżej to nic nie słychać więc to samo można powiedzieć o dwóch piętrach wyżej prawdopodobnie; słychać tylko płacz jak drze ryja ale da sie przy tym spać, normalny szum otoczenia
Najbardziej wkurza winda bo po 2 latach zaczynają coraz głośniej działać blokady (yebac windy Kone)
  • Odpowiedz
@perfumowyswir
Mieszkałem na Bemowie w bloku z 2018, Dom Development i Grupo Lar maczało w tym palce.

Dziecko było piętro wyżej, to można było powiedzieć że całe mieszkanie chodziło jak gówniarz biegał aż wibracje w dupie można było poczuć jak skoczył a siedziałeś na krześle przy biurku.
Szuranie przesuwanego stołu i krzeseł słychać było na poziomie 80 decybeli, słychać zamykanie drzwi i głośniejsze rozmowy też było, w ogóle każdy szmer z podłogi
  • Odpowiedz
@perfumowyswir:
Mieszkałem w Poznaniu na nowym osiedlu deweloperskim, to słychać było każdą rozmowę, przesuwanie mebli czy cokolwiek. Ściany z kartonu dodatkowo zaciekały. A mam słaby słuch. Teraz mieszkam na nowszej (lata 80.) wielkiej płycie, jest bardzo cicho. Jak wynajmowałem często to wielka płyta ogólnie o wiele lepiej wypadała niż nowe deweloperskie, poza bardzo starymi, gdzie śmierdzi.
  • Odpowiedz
Najbardziej wkurza winda bo po 2 latach zaczynają coraz głośniej działać blokady (yebac windy Kone)


@dzem_z_rzodkiewki: Windy to #!$%@? mafia xD

https://www.reuters.com/article/idUSL2163143/

The European Commission fined lift manufacturers a record 992 million euros ($1.3 billion) on Wednesday for fixing prices and carving up markets in the biggest cartel fine in European Union history.


ThyssenKrupp was fined 479 million Otis was fined €225 million, Schindler €144 million, Kone €142 million, and Mitsubishi's
  • Odpowiedz
@perfumowyswir nie słychać. Z mieszkań obok i góra/dół to tak. Mieszkanie po skosie to tylko jak już leżę w łóżku i jest absolutna cisza i któreś małe drze mordę na maksa to słyszę trochę.
  • Odpowiedz
@perfumowyswir: mam mieszkanie w bloku zaprojektowanym przez jednego z bardziej znanych polskich architektów, praktycznie nic nie słychać poza jednym przypadkiem osoby, która przerobiła mieszkanie, tam faktycznie skakanie na piętach połączone z szybkim bieganiem da się usłyszeć jeśli jest cisza w mieszkaniu. Głośne krzyki i muzykę można tylko usłyszeć z okna albo w nocy przez wentylację siedząc w ciszy przy samym wentylatorze. Jedyny odgłos, który niesie się z łatwością to wiercenia w
  • Odpowiedz
@perfumowyswir: u mnie w nowym budownictwie nic nie słychać. Tylko nie wiem czy przez to, że to była prawdopodobnie top 3 najdroższa inwestycja w mieście czy przez to, że większość mieszkań w bloku stoi pusta ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@perfumowyswir: mieszkam w bloku z 2022 roku, mały lokalny deweloper, podobno najlepsza jakość i wiadomo, najwyższa cena w mieście slysze rozmowy sąsiadów z góry i boku, biegający i wrzeszczacy dzieciak z mieszkania po przekątnej też jest dobrze słyszany, do tego stopnia że nie idzie zasnąć
  • Odpowiedz