Wpis z mikrobloga

Największy cope jaki możecie usłyszeć podczas gdy wam nie wychodzi podczas randek to "naucz się najpierw kochać siebie". To stwierdzenie sugeruje wam po pierwsze że jesteście nie godni miłości a dwa że potrzebę towarzystwa zastąpicie miłością do samego siebie.

To jest taki gaslighting , perfidna sztuka doszukiwania się wad w osobie która chce kochać innych. Ludzka potrzeba i tyle. Ja to nigdy nie zrozumieniem tej idei kochania samego siebie (jako remedium na zaspokojenie potrzeby bycia przy drugiej osobie). Skoro człowiek to istota społeczna która łączy się w pary z kimś innym to czemu unieważnia się coś tak ważnego? Skoro ktoś odczuwa potrzebę znalezienia sobie kobiety lub faceta to czy nie jest dbanie o samego siebie? Czyż dbanie o zaspokojenie swoich pragnień nie jest już samo w sobie kochaniem samego siebie?

#blackpill #filozofia #redpill #przegryw
  • 84
@gandalf_rzulty: ale co to znaczy needy?

Need to z angielskiego potrzebować

Ty wchodząc w związek nie wchodzić po to bo czegoś potrzebujesz? Nie masz wymagań wobec drugiej strony?

Z drugiej strony skoro nie jesteś needy to po co miałbyś wchodzić w związek?
ale co to znaczy needy?


@Panzwyklykly: Co znaczy być needy?
Jest wiele niezrozumienia koncepcji “needy”. Najczęściej podawane synonimy, to “za bardzo chcę”, “zaangażowałem się”, “skoncentrowanie na jednej”, “wkładanie zbyt dużo wysiłku”. Teoretycznie te określenia są dobre, ale z drugiej strony mamy podejście “non-needy”, czyli “nie zależy mi”, “nie będę się za bardzo starał”, “niech ona powalczy”, “nie będę się odzywał do końca tygodnia”. Tymczasem bycie wolnym od postawy “needy” nie oznacza
Co ma bycie needy do tego że jakaś dziewczyna gdy nie dostała tego co chciała powiedziała mi że mam kochać siebie?

Ja mam wrażenie że poczucie bycia samotnym to coś według was godnego wstydu (ale nie napiszecie tego wprost). Unikacie rozmowy na temat tego iż jako człowiek macie potrzeby przebywać w stadzie. To jakaś nowa ideologia oderwana od naszej natury. Żyjemy w dziwnych czasach. Z waszym podejściem to można usprawiedliwić nawet tych