Wpis z mikrobloga

Ceny nieruchomości w Niemczech wróciły już na poziomy 2019 roku. I według analityków będą leciały dalej. Niemiecki rynek nieruchomości całkowicie wymazał covidowe wzrosty.

U nas z tego samego punktu pompa w górę, Hetman z Tetzlaffem szykują już kolejny program dopłacania do kredytów. Jak w paście o starym z pompką XD

#nieruchomosci #niemcy #ekonomia #gospodarka #wkpinvestments
mickpl - Ceny nieruchomości w Niemczech wróciły już na poziomy 2019 roku. I według an...

źródło: csm_mi2023-11-09_GREIX_Preisentwicklung-Eigentumswohnungen_en_36cccc3426

Pobierz
  • 21
  • 10
Trzeba namierzyć tego mickde. Chłop pewnie tak się cieszy że zaraz go do psychiatryka zabiorą :D


@cudzylogin: @mickde miał dokładnie te same argumenty spadkowe co @mickpl, ale ma szczęście żyć w normalnym kraju, w którym nie robi się obniżek stóp pod wybory a na na czele ministerstw nie stoją idioci, którzy uważają, że deweloperka jest kołem zamachowym, które trzeba smarować XD
  • 0
@#!$%@?: Bo to masz do początku października 2023. Obecnie już wróciły, a głosy są takie, że spadną nawet bardziej.
@mickpl jak na razie to ceny i popyt są podtrzymywane przez „pogłoski” i „zapowiedzi”.
Ale jesteśmy frajerami - rząd tak naprawdę nie musi wydawać złotówki żeby sterować rynkiem, i mogą nam robić wodę z mózgu - ze program będzie w kwietniu, potem w połowie roku a teraz najpóźniej na jesień.

To jest jakiś #!$%@? żart na przeczekanie do obniżek stóp procentowych kiedy ilość branych kredytów będzie się naturalnie zwiększać co pozwoli na
@mickpl: Polscy politycy nie chcą dopuścić do spadku PKB, budowlanka i nieruchomości stanowią około 13%. Jeśli by była korekta na nieruchomościach to mamy kryzys gospodarczy i rząd robi out.

Polskie społeczeństwo jest tak głupie, że aż szkoda marnować klawiaturę. Jeśli by była korekta w 2022 i 2023 roku, to pewnie byśmy łapali niedługo grunt. A tak to idziemy w sky is the limit i jak się rozsypie rynek nieruchomości to mamy
To nie może się udać.


@Gamila_Ossadellud: bo to tak będzie wybijało w różnych miejscach. Bo korekta często oznacza, że mniej efektywne przedsiębiorstwa bankrutują przychodzą nowe i się znowu zaczyna kręcić. A tak ludzie zamiast inwestować w coś co podnosi produktywność będą inwestować w nieruchomości. Przez to gospodarka będzie się kręcić ale nie w R&D tylko w Beton&Dewelopment. Ludzie młodsi dojdą do wniosku, że pierwsze dziecko będzie w wieku 40 lat a
@mickpl: w ciągu roku eurpln spadło 9%. Wszystko wskazuje, że złoty będzie się umacniał. RPP zmieniła optykę. Do czego zmierzam, że coraz więcej inwestorów będzie wolała inwestować zagranicą a nie w Polsce, a zagraniczni inwestorzy nie będą już postrzegać polskiego rynku jako okazji. Nie będzie wzrostów, będą przyhamowane. Niezależnie czy będzie program bk2% który ubrał już w nieruchomości potrzebujących.

Polska nie jest wyspą. Wysokie ceny nieruchomości i najmów były z jedynym
literacyfra123 - @mickpl: w ciągu roku eurpln spadło 9%. Wszystko wskazuje, że złoty ...

źródło: eurpln

Pobierz
Politycy boją się o wskaźnik PKB, a rynek nieruchomości toczy choroba. Pacjent umrze i trzeba będzie ponieść tego konsekwencje. Powstanie pożar którego nie da się ugasić.


@Gamila_Ossadellud: dokładnie tak. Ludzie bardziej nawet politycy widzą PKB "zielona wyspa" ma się kręcić. Co za 4 lata będzie? Nikogo nie interesuje. Nieruchomościami można szybko podbić PKB tak zrobiły Chiny gdzie jakieś 30% PKB to są nieruchomości a teraz ich trawi to od wewnątrz. Smutne
@mickpl ohui, powróciłem na Mirko po latach a Ty dalej tutaj straszysz xD Pamiętam jak chyba w 2021 straszyliście z kolegami zbliżającymi się nieuchronnie stopami procentowymi po kilkanaście procent i że nie będzie kredyciarzy stać na nic, meanwhile dzięki nadpłacaniu ja już za 1/3 kredo i coraz bliżej połowy, a miniratka na poziomie 2k xD Ale nostalgłem za wojną pomiędzy kredyciarzami a mieszkającymi u mam ( ͡° ͜ʖ ͡°
@mbx0x0: ale gdzie on straszy? Rynek nieruchomości w Polsce jest patologiczny bez żadnych podstaw do wzrostów, zresztą widać jak powinien się zachowywać patrząc właśnie na Niemcy. Tymczasem u nas rząd robi wszystko by ludzie nie mieli dostępu do dobrze wycenionych mieszkań.