Wpis z mikrobloga

@Piks0n: wtorek:

1 śniadanie: kvarg naturalny 100g zmieszany z truskawkowym 100g, jabłko 250g, płatki owsiane 30g, migdały 20g, rodzynki 18g, śliwki suszone 20g. 579kcal, 28g B, 14g T, 92,4g W

2 śniadanie: 2x bułka pszenna z mąką graham z dodatkiem dyni, pomidor, papryka, ogórek kiszony, majonez, pierś z kurczaka.
746 kcal, 52g B, 25g T, 72,5g W

obiad: 100g ryż basmati smażony na 10g oliwy z 3 jajkami i warzywami (marchew,
@czechu_slowacja:
Mordo w środę 3/4 twoich kalorii to cukier prosty i się dziwisz, że jesteś głodny ( ͡° ͜ʖ ͡°)

- śniadanie waniliowy, rodzynk, banan, czekolada z malinami, woda z 45g (xD) miodu - sam cukier (fruktoza) z tych 120g to pewnie z 90g cukru
- 2 śniadanie - w miarę ok
- Lunch masz smootnie z samymi owocami i niczym więcej praktycznie - to jest kolejne
@Piks0n: już pisząc poprzedni komentarz miałem małe olśnienie, masz totalnie rację.

kurczę, chyba muszę poszukać mądrej głowy, która mi to pomoże jakoś sensowniej rozłożyć. jak widać na załączonym obrazku kaloria kalorii nierówna xD
@czechu_slowacja: Po co hajs marnować, po prostu więcej pieczywa pełnoziarnistego, kasz, makaronów, płatków owsianych. Naturalne jogurty i skyry, dosładzać małą ilością owoców albo jeść wytrawnie. Szejk z warzyw i troszkę owoców. Zmniejszyć do minimum suszone owoce.
@Piks0n: no może i tak...

z tymi owocami to będzie kara dla mnie, bo bardzo lubię, no ale nic, najwyżej się przerzucę na malinopodobne ( ͡° ͜ʖ ͡°)

suszone owoce - fakt, trochę bezsens.

a powiedz mi - czy rozkład makro w ciągu dnia ma jakieś kolosalne znaczenie? ostatnio jedna mądra pani mi powiedziała, żeby unikać posiłków białkowych z rana, bo białko + kortyzol, coś tam coś
@czechu_slowacja:

żeby unikać posiłków białkowych z rana, bo białko + kortyzol


jakaś bzdura. Śniadania białkowo tłuszczowe są dobre, a organizm w 1 połowie dnia ma najlepszy metabolizm(dużo przyswaja), więc ważne żeby te posiłki były wartościowe. Więc zarówno wartościowe białko (jaja, mięso) jak i zdrowe tłuszcze (oliwa, orzechy) jak i trochę węgli z błonnikiem będą dobre.

Rozkład makro zależny od tego jak bardzo sycące posiłki jesz, ale można przyjąć żeby miały zbliżoną