Wpis z mikrobloga

Krążą ploty, że Hetman się ewakuuje z MR tak czy inaczej. No to zgłaszam się na wakat XD

Mój program:

1. wywalę projekt 0% do pierwszego śmietnika,

2. wywalę połowę Departamentu Mieszkalnictwa, w tym kierownictwo w całości,

3. przywrócę wymóg minimalnych miejsc parkingowych, a nawet go trochę podniosę,

4. wprowadzę podatek dla dużych dewów od kiszenia gruntów, żadnych "banków ziemi" tylko budować patałachy albo puścić w rynek,

5. fliperów na pierwotnym opodatkuję srogo jak w Singapurze,

6. zakażę pośrednikom brania prowizji od obu stron umowy

Ceny szybko spadną, podaż wzrośnie. Trochę deweloperów zbankrutuje, ale to jest poświęcenie na które jestem gotów.

#nieruchomosci #polityka
  • 34
  • Odpowiedz
2. wywalę połowę Departament Mieszkalnictwa, w tym kierownictwo w całości,


@mickpl: A zmienisz siedzibę MRIT na taką by PZFD nie miało obok swojej? Nie wiem, np na środku Poligonu na wesołej. xd
  • Odpowiedz
  • 3
A zmienisz siedzibę MRIT na taką by PZFD nie miało obok swojej?


@wuwuzela1: Nie ale Straż Marszałkowska dostanie polecenie, aby każdego dewelopera który zbliży się zbytnio do budynku MR okładać mokrymi kijami.
  • Odpowiedz
@Czoso: mencwel przeciwko dopłatom owszem ale nie przeciwko kupczeniu ziemia i oszukańczym flipom, na te miejsce ktoś od razemków, ale zapewnić im wolną rękę i chajs a nie jak na początku im zaproponowali MM to razemki odmówiły
  • Odpowiedz
@mickpl

6. zakażę pośrednikom brania prowizji od obu stron umowy


Czyli która strona będzie płaciła?

Pośrednik ma sobie wybrać i zadbać, żeby była tylko jedna strona? Czy będzie sprecyzowane od której ma brać?
  • Odpowiedz
@mickpl: Jeszcze dobre bedzie:

- wymog podawania cen w ogloszeniach
- budzet na portal z cenami transakcyjnymi live (opcjonalnie: ewidencja pustostanow, statystyki osob z ilosc mieszkan i wielkosc gospodarstwa domowego itp.)
- zaostrzenie przepisow handlu cesjami
- opcjonalnie: kataster od jakies wiekszej ilosci mieszkan, byz moze dla obcokrajowcow tylko (raczej wymaga geograficznego portalu z cenami transkacyjnymi)
  • Odpowiedz
3. przywrócę wymóg minimalnych miejsc parkingowych, a nawet go trochę podniosę,


@mickpl: Nigdy nie było ogólnokrajowego wymogu liczby miejsc parkingowych. Był tylko wymóg dla inwestycji w trybie specustawy. To był marginalny udział a przepis był bez sensu i populistyczny (wprowadzony przez pis) bo za to odpowiadały i tak gminne standardy.
Obecnie i tak prawie każda mieszkaniówka ma 1 mp na mieszkanie lub więcej bo takie są wymogi MPZP lub decyzji WZ
  • Odpowiedz
@mickpl: jakbys kandydował to mysle ze mialbys jakies poparcie wykompków ale tbh realia rynku miszkaniowego w polsce to palenie niepełnosprawnych i ja bym się trzymał z daleka
  • Odpowiedz