Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Który kraj jest lepszy pod względem rynku pracy (kariera w finansach lub analityka biznesowa) -> #niemcy czy #holandia?

Znam angielski, dałbym sobie czas na ogarnięcie nowego języka, mam kwalifikacje ACCA, zresztą chcę spróbować czegoś nowego.
TL;DR na polskim rynku ciężko przekroczyć pewne widełki finansowe, bo jednak zagraniczne firmy stawiają na Polskę bo możemy robić więcej za mniej a z reguły poważniejsze rzeczy są ulokowane w krajach macierzystych. #big4 w Polsce też odpada bo to jednak też outsourcing taniej siły roboczej w Polsce i przerabiałem już. Wolałbym zainwestować w coś bardziej przyszłościowego niż kołchoz w Polsce + i tak planuje zmienić miejsce zamieszkania najlepiej gdzieś w EU.

#pracbaza #emigracja #praca #korposwiat #korpo #acca #cima #finanse #niemiecki #holenderski #niderlandzki #audyt #ssc #bpo #controlling #pwc #ey #kpmg #powerbi #businessintelligence #analizadanych #sql #python #datascience #analizadanych



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Który kraj jest lepszy pod względem rynku pra...

źródło: scott-graham-5fNmWej4tAA-unsplash-2-scaled

Pobierz
  • 20
@SinMaker87: @mirko_anonim najłatwiej w finansach bo są firmy transportowe i magazyny xd

W Holandii sią wieksze koszty życia i wieksze zarobki, w niemczech są mniejsze koszty życia i zarobki - ale na czysto bardziej opłacają się Niemcy.

Jeśli chodzi o zagranicę to nie wiem jak z uznawaniem ww. kwalifikacji - niektórymi dyplomami można sobie dupę podetrzeć, Niemcy bardziej stawiają na swój Ausbildung a to jest droga na min. 2 lata.

Plus
mieszkam w Holandii, problem z Niemcami jest taki że niemcy nie są za pomocni, znają angielski ale nie przyznają się do tego i zawsze będą chcieli żebys pyszedł z tłmuaczem, przy meldunku nawet musiałem mieć tłumacza bo nie rozumieli po angielsku, w holandii chwila moment.
Rasisci? prosze Cie, mieszkam w holandii, okolice Venlo, spokojna okolica, dzeisiątki narodowści, każdy jest ok, jeżeli ktoś jest "rasistą" to tylko polak w stosunku do polaka.
@mirko_anonim: @Czeski_Pablo tez zasmialem, raczej dobrym kryterium nie jest to, ze sa firmy transportowe i magazyny

ja ogolnie nie wiem czy ACCA ci az tak duzo da w tych krajach, tzn. fajnie ze masz i jest to wpis swiadczacy o tobie dobrze, ale strzelam, ze w tych krajach moga byc lokalne kwalifikacje, tym bardziej jezeli chcesz pracowac w miejscowym biznesie (ktorego jak sam wiesz u nas za bardzo nie ma)

no
@SinMaker87: jasne, że dogadasz się z innymi narodowościami ale nie z Holendrami - oni trzymają sie razem. Kultura domu jest inna, niż w Polsce - Holender do domu cię pratycznie nie wpuści . to samo z resztą z niemcami.

Holendrzy są rasistami - to że cie wpuszczą do swojego kołchozu na 8h czy napiją się z tobą po pracy na imprezie pracowniczej to wcale nie znaczy że jesteś ich przyjacielem. Na
via mirko.proBOT
  • 1
Anonim (nie OP): @Czeski_Pablo: to jest kwalifikacja międzynarodowa a język pisałem żeby nie brać pod uwagę w wyborze bo to kwestia nauki
@crewlove: żeby wybrać język muszę mniej więcej wiedzieć gdzie celować :P
@SinMaker87: jeśli chodzi o asymilacje i "rasizm" to mam to gdzieś. Chcę robić swoje i tyle a jak nie znajdę znajomych u lokalsów to będę próbował z innymi grupami. Chyba oba narody są dosyć zróżnicowane
@mirko_anonim: powiem tylko tyle - im wyżej w las (ze stanowiskiem) tym mniej Polaków zobaczysz - statystycznie średnia wieku Polonii w Niemczech to 40-lat (najcześciej rodziny z obserwacji) 30% populacji to Turcy i islam,
Średnia wieku Poloni w Holandii to 30 lat - głownie single: obcokrajowcy to cały wachlarz.

Myślę, że w niemczech łatwiej się dogadać po opanowaniu języka, ale do Holandii lepiej na start. Z relacjami tak samo.
@jakismadrynickpolacinsku chłopie jestem Niemcem, więc akurat nie trafiłeś xd to że mu kibel jednemu w domu wstawiałeś to się nie liczy...

Im bliżej wschodu tym bliżej rasizmu -to akurat pokazują sondaże AFD- w Berlinie ofen jakiś młody wyzywał na moich oczach #!$%@? polaka i mówił że powinno się ich wszystkich deportować xd
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): @Czeski_Pablo: Z tą samotnością na emigracji to już czytałem na wykopie. Ja jestem gotowy na takie zmiany w życiu (emigracja) bo nic mnie tu nie trzyma - nie mam żony, dzieci. Nawet znajomi się mocno wykruszyli ostatnimi latami bo każdy pozakładał rodziny, więc w pewnym wieku w Polsce też nie jest kolorowo jeśli chodzi o "integracje" nawet będąc samemu Polakiem ;)

via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): @crewlove:

An ACCA has a signing authority in most countries other than India, which includes UK, Canada, EU, Australia, and many more. An ACCA professional can practice in countries where there are no restrictions for them to work.


ACCA professionals get recognition in countries like Canada, Singapore, the UK, Japan, Dubai, Australia, Malaysia, Germany, New Zealand, European Union, Ireland, Switzerland, South Africa, etc.

@mirko_anonim: Wiem co jest na stronie, bardzo dobrze nam tą organizację. Nie zmienia to faktu, że w wielu krajach często pierwszeństwo będą miały lokalne kwalifikacje. Nie mówiąc o tym, że to jest po prostu dodatek.
@mirko_anonim: gdybym zarabiał na certyfikowaniu ludzi, to napisałbym jeszcze, że ACCA membership jest również respektowane na Marsie i na Księżycu.

Przede wszystkim liczy się doświadczenie, prezencja, faktyczne umiejętności, zdolność do adaptacji w nowym środowisku i gdzieś na szarym końcu ktoś spojrzy na certyfikat. To ładnie wygląda na linkedin, ale nikt nie dostanie spazmów z wrażenia, że jesteś aktywnym członkiem i zdałeś egzaminy.

Poza tym miej na uwadze to, że najpierw musisz
via mirko.proBOT
  • 1
Anonim (nie OP): Mieszkałem w Niemczech, teraz mieszkam w Holandii. Mimo znajomości niemieckiego na C2 czuje się lepiej w Holandii. Holendrzy są bardziej wyluzowani, bezpośredni i zadbani. Holenderki bardziej mi się podobają niż Niemki no i w ogóle Holendrzy wydają się być bardziej zadowoleni z życia. Aha, sąsiedzi sami do mnie zagadują.
Co więcej, mieszkam na prowincji. Jest tu mało uchodźców i stosunkowo mało obcokrajowców, a zatrudnili mnie do firmy, gdzie
#big4 w Polsce też odpada bo to jednak też outsourcing taniej siły roboczej w Polsce


@mirko_anonim: co? () Przecież big4 w Polsce robi dokladnie to samo co big4 w innych krajach, nie daloby sie tego robic bez oddziału w polsce skoro tutaj pracuje sie dla klientow zlokalizowanych w polsce posrednio lub bezposrednio