Wpis z mikrobloga

Ciągnął ktoś kiedyś długotrwałe L4? Generalnie to mam jakiś problem jelitowy, chodzę do lekarzy, robię różne badania, póki co nic nie wykryli. Chodzenie do roboty ze sraką 20 razy dziennie jest nieco problematyczne, czasami nie mogę przez to spać, mega schudłam, nie mam na nic siły, kręci mi się w głowie. Jak co chwilę będę brać L4 na tydzień, to mnie wywalą, no i pytanie czy jest w ogóle szansa jakaś dostać L4 na czas leczenia? Nie wiadomo ile to leczenie potrwa, nie wiadomo jeszcze co mi jest, no i gorzej jak to będzie z kilka miesięcy. Nic nie mogę jeść, jem sam kisiel i banany od tygodnia i nie mam siły, jak coś innego zjem to jest mega ból jelita i sraka. W sumie wątpię, że mi lekarz tyle da, zdalnej pracy nie chcą mi dać, to czy mi pozostaje tylko bezrobocie do czasu wyzdrowienia? Miał ktoś kiedyś podobnie może? #kiciochpyta #l4 #pracbaza #chorujzwykopem #medycyna #ibs #psychiatria (czy da się może podciągnąć to pod wypalenie zawodowe?)
  • 25
  • Odpowiedz
@goblin21: dzisiaj właśnie byłam na badaniach na celiakię i czekam na wynik, wszystko po kolei lekarz wyklucza, to już tyle trwa że już nie mogę ( ͡° ʖ̯ ͡°) problem tego typu, że jak da 2 tyg, to potem mnie wywalą już pewnie z januszexu, a jak się nie poprawi przez te 2 tyg to nie wiem czy dam radę iść do innej roboty i boję się,
  • Odpowiedz
@brudne_skarpety brzmi jak Crohn albo coś zbliżonego, dobry gastroenterolog powinien raz dwa zweryfikować i do porządnego szpitala wystawić skierowanie na cito. Do pół roku możesz ciągnąć chorobowe. Nie żebym cię straszył ale zaniedbanie tego i leczenie u zwykłego konowała może się źle skończyć.
  • Odpowiedz
@brudne_skarpety:

u gastrologa z Luxmed się już leczę i u lekarza POZ też wcześniej. W badaniach nie wyszedł crohn ani wzjg, czekam teraz na wyniki badań na celiakię i mam nadzieję, że nareszcie coś wyjdzie


Zrób se jeszcze test wodorowo metanowy ok. 300 zł żeby sprawdzić czy to nie SIBO. Możesz też se zrobić dla spokojnej głowy kolonoskopię. Jak nic nie znajdą to IBS ostry mieszany. Ale IBS nieleczony może się
Zwierz33 - @brudne_skarpety: 
u gastrologa z Luxmed się już leczę i u lekarza POZ też...

źródło: temp_file2059935625452003867

Pobierz
  • Odpowiedz
@Zwierz33: z krwi, przeciwciała przeciw transglutaminazie tkankowej igA, immunoglobuliny igA i czekam na wynik, jeszcze 6 dni. Jeszcze lekarz zlecił badania na clostridium, pasożyty i posiew, za tydzień jadę zawieźć próbki bo taki był najszybszy termin na Luxmed XD
  • Odpowiedz
@Zwierz33: na lamblie, posiew ogólny i jakieś badanie, które nazywa się kał na pasożyty, mam tego 3 próby zrobić, ale na jakie konkretnie to jest to nie wiem. Robiłam USG, wszystko w normie, kalprotektyna też w normie, morfologia w normie, OB podwyższone, ale niewiele, norma jest 12 a ja mam 14, cukier w normie, CRP w normie, próby wątroby w normie AST i AST, jonogram w normie, TSH w normie, żelazo
  • Odpowiedz
@brudne_skarpety: odpisuje bo miałam podobne objawy, przyjmujesz jakieś leki, masz jakiś stresujący czas? Bo ja miałam tak kilka razy, ogólnie mam jelito drażliwe, ale na co dzień jest git, natomiast jak tylko się czymś mocno stresuje, to dzieje się tak samo. Dodatkowo kiedyś miałam tak przez tabletki antykoncepcyjne i kiedyś miałam jakąś bakterie i było to samo
  • Odpowiedz
@qksgh: raczej się nie stresuję niczym jakoś mocniej niż zazwyczaj. Też biorę tabletki anty, ale to już z 5 lat, no i leki na astmę, ale to już też ponad 10 lat. Może też jakaś bakteria i uda się to wyleczyć
  • Odpowiedz
@brudne_skarpety: tez mialem przewlekla sraczke od sierpnia do pazdziernika. Niestety bylo to na NFZ, wiec jakosc slaba. Mialem tylko badanie krwi podstawowe i kolonoskopie, gdzie nic nie wyszlo. Potem samo przeszlo.
Co do jedzenia to mi lekarz zalecil jesc rozgotowany ryz z jagodami z lasu, i rzeczywiscie mi to pomoglo. Inne rzeczy to od razu kibel.
Co do L4, to bierz od lekarza i nie zmieniaj narazie pracy, dopoki nie wyleczysz
  • Odpowiedz
@ChlopoRobotnik2137: dobrze, że w końcu przeszło, u mnie to już trwa 3 miesiące i już mam dość tego. Póki co chodzę do roboty, bo jak badania ok, to nie wiem czy mi lekarz w ogóle da L4, jak da na krótko to wrócę i mnie zwolnią, więc jakby trochę bez wyjścia. Czekam jeszcze na wynik badań na celiakię i pasożyty i oby coś wiecie wykryli
  • Odpowiedz
@brudne_skarpety: oczywiscie ze da! przeciez to jest sraczka. Nie wyobrazam sobie chodzenie do pracy z tym. Przeciez to latwo mozna sie odwodnic itp. Co jak zlapie w drodze do pracy albo podczas pracy? Ja wzialem 3 dni chorobowego, bo wlasnie sie odwodnilem, a potem pracowalem zdalnie ( nie mialem z tym problemu), ale jakby mi nie dali to wzialbym chorobowe.

Idz po te L4, mow, ze nie masz sily do pracy,
  • Odpowiedz
@ChlopoRobotnik2137: plus taki, że sraczka 20-30 minut po jedzeniu, więc po prostu nie jem przed wyjściem, inaczej to nie wiem jakbym dała radę ( ͡° ͜ʖ ͡°) u mnie właśnie januszex nie daje zdalnej, bo kontrola nad pracownikiem musi być, spróbuję się udać do tego lekarza w takim razie
  • Odpowiedz