Wpis z mikrobloga

czytając niektóre z tych wpisów mam wrażenie że jakby było lato to byłaby gównoburza że psu za gorąco, odparza sobie łapy od rozgrzanej kostki i nie ma miski z wodą koło siebie...


@pesimist: A mysle ze to by bylo bardziej uzasadnione. +30 i przywiazany taki "huskopodobny" w pelnym sloncu gdzie nawet do cienia nie moze sie schowac to malo fajne jest.
jeste przeciwny robieniu krzywdy jakiemukolwiek zwierzeciu (pomijajac komarzyce). Ale to
  • Odpowiedz
@WielkiNos:

Gdyby sklepy pozwalały wchodzić z pasmi


Mmm, ale bym sobie ojebał takie bułeczki z Biedronki wymacane przez stare baby i dodatkowo wywąchane przez kilka psich nosów co jeszcze chwilę temu wąchały urynę na chodniku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
- pies jest poza kontrola właściciela i jak zbliży się jakieś małe dziecko a pies w stresie będzie chciał je ugryźć to nie możesz jako właściciel zareagować,


@MamMalegoSiurka: to problem rodzica i wina zarazem, pies nie podejdzie
  • Odpowiedz
No ja wiem, że cierpią, ale fizycznie nic im nie będzie, przynajmniej ja nie słyszałem o powszechnych przypadkach odmrożeń i śmierci z wyziębienia u zwierząt gospodarskich.

Być może po prostu o tym się nie mówi, no ale skoro wilki śpią w lesie, to burek może spać w budzie i raczej nic mu się nie stanie.
@KRCZVSK:
  • Odpowiedz
@MamMalegoSiurka: wszystkie sytuacje, które wymieniłeś są wyimaginowane lub byłyby winą osoby podchodzącej do psa. I mówię to jako właściciel psa, który nigdy swojego tak nie zostawił i nie zostawi (bo był za drogi xD).
  • Odpowiedz
@analboss Wilki są przystosowane do życia w dziczy, psy to nie wilki i tylko garstka dużych ras jest w stanie przetrwać bez problemu zimę na zewnątrz. W większości wymagają co najmniej ocieplonej budy.

Oczywiście, że psy na wsiach zimą zdychają. I mówi się o tym, obejrzyj sobie relacje DIOZ albo takiej jednej mirabelki (niech ktoś przywoła jej nick bo zapomniałem) ale sam spójrz powyżej - nikogo to nie obchodzi, nawet wydawałoby się
  • Odpowiedz
@WielkiNos ostatnio na FB był jakiś artykuł że w jakimś miescie dzik gonił babę bo miała zakupy w ręce i dzik chciał sobie coś zjeść. Jakaś baba w komentarzach napisała że dzik by nic jej nie zrobił bo ja gonił i merdał ogonkiem jak szczęśliwy piesek xD babom bambinizm odebrał rozum.
  • Odpowiedz
@Krol_Karo Człowieku, piszesz o przystosowanym do zimna husky porównując go do małego kundelka, w dodatku sugerujesz mi urojenia i to, że myślę, że pies to zabawka. Wystarczy, żeby ten pies przeszedł po soli drogowej i już przy zerowej temperaturze byłoby mu zimno po parunastu minutach. I wiem to z doświadczenia bo mam małego psa, który nie jest dla mnie zabawką. Elo.
  • Odpowiedz
o tym czy pies zmarznie czy nie decyduje przede wszystkim masa ciała


@KRCZVSK: To tak jakbyś powiedział że grubemu kolesiowi nago jest cieplej niż chudemu :D może i nie zamarznie tak szybko dzięki tuszy, ale jest mu dokładnie tak samo zimno i tak samo szybko zachoruje.
  • Odpowiedz