Wpis z mikrobloga

1. Wziąłem bezpieczny kredyt 2% w pekao sa (żubr), zgadzała Wam się pierwsza kwota ratalna zgodnie z harmonogramem spłat?
U mnie wychodzi o 100zł więcej, a najlepsze że nie ma tam szczegółów skąd taka kwota (podział na kapitał czy odsetki), dziś infolinia nieczynna. Jest jakaś opcja na bardziej szczegółowy wgląd w ratę?

2. Jednym z warunków umowy jest założenie karty kredytowej, będąc w oddziale banku chcąc złożyć wniosek o kartę kredytową wyszła odmowa, gdy zapytałem czy będę z tego tytułu miał jakieś problemy powiedziano mi, że nie bo wniosek się przeprocesował i że mam się niczym nie przejmować. Skąd w takim razie taka różnica?
Może panikuję, bo od podpisania umowy minęło zaledwie 8 dni a od wypłaty środków do sprzedających 1 dzień

ubezpieczenie na życie i ubezpieczenie nieruchomości opłaciłem w banku
#kredyt2procent #pekaosa #kredythipoteczny
  • 9
  • Odpowiedz
@binO: Bank Pekao SA w umowie podaje, że rata jest płatna od następnego miesiąca po wypłacie kredytu. Jeśli Twój kredyt został wypłacony w styczniu to pierwsza rata będzie pobrana w lutym. Jeśli dzień płatności raty przypada za więcej niż 30 dni od daty wypłaty to odsetki w pierwszej racie mogą być wyższe.

Rezygnacja z karty kredytowej w Pekao SA lub brak karty na skutek odmowy nie rodzi konsekwencji w postaci zwiększenia
  • Odpowiedz
Harmonogram jest tylko orientacyjny


@DeoLawson:
Czy sporządzenie precyzyjnego harmonogramu i jego bieżąca automatyczna aktualizacja to jest jakieś rocket science?

@binO
U mnie w PKO BP to chyba jakieś całki z logarytmu przez wzór skróconego mnożenia zastosowali bo nie czaję wysokości 1 raty:
Uruchomienie kredytu 17 listopada.
Spłata 15 dnia miesiąca więc 15 grudnia nie było raty.
15 stycznia rata 4303 - za 59 dni
15 luty rata 1919 - 31 dni
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@marcpol: W moim przypadku kredyt został wypłacony 19 stycznia (wczoraj) a pierwsza rata ma być pobrana 5 lutego (czyli za 16 dni), więc na pewno nie minie 30 dni. Zastanawia mnie fakt, że widnieje nr. polisy ubezpieczenia nieruchomości na stronie, natomiast nie widać numeru polisy na życie, którą opłaciłem w banku, może potrzeba kilka dni aż ktoś mądry zrobi korektę? Za brak karty debetowej również nie ma żadnych konsekwencji? (domówiłem ją
  • Odpowiedz
@vateras131: Nie jest rocket science ale teraz strach dać klientowi cokolwiek obowiązującego bo przecież za 5 lat oprocentowanie się zmieni a klient pójdzie do sądu powie że nie wiedział i sąd przylepie taka samą ratę do końca kredytu xd Banki muszą podchodzić do klienta jak do ameby, takie czasy.
  • Odpowiedz
@vateras131, odsetki naliczamy od aktualnego zadłużenia za każdy dzień, więc w takiej sytuacji jak Twoja (prawie 2 miesiące od uruchomienia kredytu do 1 raty), pierwsza rata jest dużo wyższa niż kolejne.


@EkspertPKO: Autor pyta o bank Pekao SA.

W moim przypadku kredyt został wypłacony 19 stycznia (wczoraj) a pierwsza rata ma być pobrana 5 lutego (czyli za 16 dni), więc na pewno nie minie 30 dni.


@binO: Prawdopodobnie harmonogram
  • Odpowiedz