Wpis z mikrobloga

Osoby decydujące się w dzisiejszych czasach na pompy ciepła to chyba ten sam sort idiotów, którzy 10 lat temu brali kredyty we frankach i kupują termomixy xD
90Kw dziennie to prawie 3 tysiace zlotych miesiecznie, i jest to tylko rachunek za ogrzewanie. Do tego nalezy doliczyć zuzycie innych odbiorników prądu i robi nam sie z tego kwota przyprawiająca o zawrót głowy.
Tymczasem mój kocioł Drewmet o mocy 28kw i powierzchni domu ponad 200m2, spali miesiecznie drzewa za niecałe 500 zlotych. Cały pustak, styropian 18 i welna 2x15. Nie pale cały dzień, przepalam rano i wieczorem po godzince, dwie..
Dlaczego janusze na siłe komplikują sobie życie ślepo podążając za trendami? Xd

#nieruchomosci #pompyciepla #polskiedomy #bekazpodludzi #bekazlewactwa #budownictwo #remontujzwykopem
daeun - Osoby decydujące się w dzisiejszych czasach na pompy ciepła to chyba ten sam ...

źródło: temp_file6268777202692505508

Pobierz
  • 54
ach miastowe. Ja za sosne w tym roku płaciłem po 200 złotych z metra, drewno mokre, ale polupane i poukladane jedno przy drugim w kontenerze 5m3. Przywiezione hakowcem.


@daeun: Ach wieśniaki, ja w tym roku miałem fotowoltaikę i sprzedany prąd zapewnił mi grzanie za darmo ¯\(ツ)/¯

Cena komercyjna drewna vs. jakieś dojścia z dupy na drewnie niewiadomego pochodzenia na czarno i bez rachunku.
@EvilRogue dom na kwadracie 12x12,parter plus poddasze. Nawet jak #!$%@? 8 kanków to temperatura nie przekroczy mi 80stopni. Nie ma mowy o zagotowaniu. Staram sie palic tak na 60 stopniach.
@diamondhands buduję dom i kolejny temat do ogarnięcia, to między innymi pc, więc już się #!$%@? boję szukać informacji i porad, bo większość postów i komentarzy to debile, którzy informacje czerpią z dupy.
Przy okazji może ktoś polecić jakieś artykuły, nagrania, firmy, które pomogą przy planowaniu instalacji?
@infinityink: niedawno sam ogarnąłem instalację na monobloku Panasonic 5kW, zamknąłem się w 16k. Na yt jest fajny kanał klimatyzacjakatowice.pl.
Jak masz nowy dom, cały w podłogówce to instalacja poziomem trudności zbliżona do instalacji bojlera :). Żadnych buforów i innych głupot. Wymiennik do CWU, zawór trzydrogowy i pompa, that's all.
Jeżeli chodzi o producentów to dzisiaj Haier albo Panas. Reszta albo dużo drożej a jakość jak Panas, albo chińczyki rebrandowane typu Rotenso
@s0krates o, takie odpowiedzi szanuję. Dziękuję pięknie :) Rozumiem, że montowałeś sam, masz jakieś umiejętności techniczne? U mnie z takimi umiejętnościami krucho i czasu brak. Liczyłeś ile by to wyszło więcej, gdybyś zlecił?
@infinityink: myślę że uczciwy wykonawca nie powinien wziąć więcej niż parę tysięcy, ale brałem wyceny i widziałem jak tych wszystkich pompiarzy #!$%@?ło z cenami. Niestety, przez to że są dopłaty i ludzie przyzwyczajeni że pompa to droga inwestycja i skomplikowana maszyneria, jest jak jest. Ale idzie ku lepszemu, na pewno jest sporo taniej niż rok czy dwa temu.
@s0krates to że udało ci się zamontować samemu nie znaczy że możesz teraz pouczać innych. Jak ktoś będzie miał siłowniki na podlogowce to już bufor musi zainstalować bo pompa nie będzie się miała jak odszronić chociażby w momencie gdy wszystkie pętle się zamkną. Więc nie wychodź z pozycji eksperta bo każda instalacja jest inna i później ktoś będzie zdziwiony że mu nie działa. Tak samo jak zawór trójdrożny fabrycznie będziesz miał źle
@luke4539: o, już się aktywował jakiś pompiarz. Jak masz nowy dom, zaizolowany i wszędzie podłogówka to po co chcesz jakieś siłowniki instalować? Nastawiasz 21 stopni i tyle jest w całym domu cały czas. Poziom skomplikowania jak klimatyzator. Ale zaraz się zjawi jeden czy drugi coby poinstalować sprzętu za niewiadomo jaką forsę nie wiadomo po co. Znasz taką zasadę KISS?
@daeun: To że komuś tyle pompa ciepła wciągnęła to nie znaczy, że wszystkim tyle ciągnie. Tutaj jest ewidentnie coś nie tak. Wygląda jakby mu grzałka pracowała ciągle. U mnie w okresie grudzień-styczeń-luty wychodzi średnio 600kWh na miesiąc. W domu mam 22 stopnie. Pompa ma 7kW, powierzchnie grzania ciężko określić (120m2 grzeje do 22, 160m2 do 16stopni).
@daeun: mozliwe ze mu ktos ustawił możliwość załączania grzałki elektrycznej przy takich temperaturach i ciągnie więcej prądu. Albo #!$%@? ocieplony dom bez rekuperacji.

U mnie w domu ~160m2 przy takim 0 na dworze pompa ciągnie 10kW dziennie żeby mieć 22 stopnie w domu. Teraz jak były kilka dni te mrozy brała 30-40. Takze do czasu aż nie będzie zimy tysiąclecia pompa spoko daje rade.