Wpis z mikrobloga

Osoby decydujące się w dzisiejszych czasach na pompy ciepła to chyba ten sam sort idiotów, którzy 10 lat temu brali kredyty we frankach i kupują termomixy xD
90Kw dziennie to prawie 3 tysiace zlotych miesiecznie, i jest to tylko rachunek za ogrzewanie. Do tego nalezy doliczyć zuzycie innych odbiorników prądu i robi nam sie z tego kwota przyprawiająca o zawrót głowy.
Tymczasem mój kocioł Drewmet o mocy 28kw i powierzchni domu ponad 200m2, spali miesiecznie drzewa za niecałe 500 zlotych. Cały pustak, styropian 18 i welna 2x15. Nie pale cały dzień, przepalam rano i wieczorem po godzince, dwie..
Dlaczego janusze na siłe komplikują sobie życie ślepo podążając za trendami? Xd

#nieruchomosci #pompyciepla #polskiedomy #bekazpodludzi #bekazlewactwa #budownictwo #remontujzwykopem
daeun - Osoby decydujące się w dzisiejszych czasach na pompy ciepła to chyba ten sam ...

źródło: temp_file6268777202692505508

Pobierz
  • 54
  • Odpowiedz
@daeun: jak ktoś założył pompę do jakiegoś starego budynku z masą mostków termicznych, balkonów, słabo zaizolowanego to sam sobie winien. Mój brat który ma duży dom 150+m2 + garaż dwustanowiskowy + poddasze rok temu zapłacił 2100zł za prąd dla samej pompy ciepła. Nowy dom, dobrze zaizolowany, z rekuperacją.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Rinter oczywiscie, jest to możliwe, o ile domownicy całą zimę łazili w kurtkach xD
W moim domu moje dzieci mają jak w puchu, chodzą w podkoszulkach i bez skarpetek.
  • Odpowiedz
@daeun: xD tak bo po calym dniu w firmie bede robil drugi etat palacza xD nawet jakby to kosztowalo 5k na miesiac to i tak mnie stac i to super komfort. A ty dalej sobie biegaj do kotlowni palic, wynosic popiol, wrzucac opal itp xD tylko dobrze domyj pozniej rece bo lsie zbiera od sadzy i pylu z popiołów zwlaszcza pod paznokciami
  • Odpowiedz
Tymczasem mój kocioł Drewmet o mocy 28kw i powierzchni domu ponad 200m2, spali miesiecznie drzewa za niecałe 500 zlotych. Cały pustak, styropian 18 i welna 2x15.


Paląc drewna za 500 PLN (średniorocznie) to masz 6k PLN, ta sama moc grzewcza co zawarta w tym drewnie ale pochodząca z powietrznej pompy ciepła typu split kosztowałaby 9k PLN. 50% więcej za komfort klikania guzikiem bez #!$%@? się z kotłownią. Do oceny indywidualnej czy chce
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@onomatopejusz Trzeba być idiotą aby decydować sie na takie rozwiazanie widząc co dzieje sie z cenami prądu. Jeszcze rok temu miałem 49gr za kilowat, obecnie prawie złotówka, a co przyniesie nam nowy rok to niewiadomo.
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@PanieAreczku piszesz o pompach cieplach jakby to bylo opus magnum ogrzewania. XD One też mają swoje wady i takze czesto sie psują, ich serwisowanie jest mega drogie, a efektywnosc grzania spada przy sporych mrozach.

Nie wiem czy wiesz, ale w kotłowni także możesz mieć umywalke.
  • Odpowiedz
@daeun: 16kw to mocno przwymiarowana pompa, stąd zapewne duże zużycie. Już po tym widać że instalatorzy to zwykli naciągacze którzy wcisnęli klientowi gówno które zalegało im na magazynie. Przy pompie ważnych jest dużo czynników, jak ktoś ma komunistyczna kostkę z byle jakim ociepleniem to pompa jest strzałem w stopę. Dobrze zaizolowany dom z podłogówką 150m w mocną zimę weźmie 20-25kw na dobę.
  • Odpowiedz
via Android
  • 5
@PfefferWerfer żeby spalić drzewa za sześć koła to musiałbym siedzieć i podkladać do pieca dzień i noc. XD 15metrów drzewa to max jaki spale w ciągu roku. Latem grzeje tylko na CWU, i przy zakreconych zaworach na grzejniki wystarczy dosłownie garstka drzewa i worek śmieci z pod zlewu aby podrzać wodę do umycia sie całej rodziny.
  • Odpowiedz
żeby spalić drzewa za sześć koła to musiałbym siedzieć i podkladać do pieca dzień i noc. XD 15metrów drzewa to max jaki spale w ciągu roku. Latem grzeje tylko na CWU, i przy zakreconych zaworach na grzejniki wystarczy dosłownie garstka drzewa i worek śmieci z pod zlewu aby podrzać wodę do umycia sie całej rodziny.


Nie wiem jakiego drewna używasz więc obliczę ci obydwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
A myślał że za 30zl dziennie pompa ciepła nagrzeje taka duża chałupę?


@onomatopejusz: nagrzeje i co powiesz? I jeszcze na browar zostanie.¯\(ツ)/¯
Jak mieszkasz w dziurawej stodole a nie domu to tak się kończy

@daeun do ogrzania domu większego niż twój przy ostatnich mrozach potrzeba było ~30kWh/doba, przeciętnie potrzeba ok 8-10kWh/doba

Ale noś te drewno, nikt ci nie broni
  • Odpowiedz
via Android
  • 4
@PfefferWerfer ach miastowe. Ja za sosne w tym roku płaciłem po 200 złotych z metra, drewno mokre, ale polupane i poukladane jedno przy drugim w kontenerze 5m3. Przywiezione hakowcem.
  • Odpowiedz