Wpis z mikrobloga

Jak działa przechodzenie na nowy model #iphone? Na stronie #apple jest informacja, że oba telefony muszą być podłączone do tego samego WiFi. Nie ma opcji kabla żeby to nie trwało godzinami? Albo przynajmniej jakiegoś bezpośredniego połączenia dwóch telefonów? Czy przenosi się wszystko w 100%? Nie trzeba oddzielnie przenosić WhatsAppa? Nie trzeba od nowa ustawiać FaceID? Nie trzeba się od nowa logować do wszystkich aplikacji? Przenosi się profil służbowy?
Bo strasznie mnie wkurza w Samsungu, że to nie jest bezproblemowe i ciekaw jestem jak to działa i konkurencji. Bo ja bym chciał spiąć dwa telefony kabelkiem i za max 2h podnieść nowy, działający dokładnie tak samo jak stary.
A może jest na to opcja w #android albo #samsung Knox?
  • 11
  • Odpowiedz
@ShortyLookMean: jest bezproblemowo, trwa ok 15-20 minut przy bezpośrednim połączeniu bezprzewodowym telefonów (plus czas na ściągnięcie apek z appstore na nowym). nie przenosi się Apple Pay (w sensie przenoszą się karty, ustawienia itd ale musisz autoryzować karty od nowa), nie przenosi się Face ID, musisz od nowa zalogować się w appkach bankowych (przy czym niektóre wymagają dodania urządzenia do zaufanych kodami/smsami a inne tylko zalogowania, zależy od banku). poza tymi trzema
  • Odpowiedz
Samsung Smart Switch:


@strusmig: dokładnie z tego korzystam. Zdjęcia czy wiadomości łatwo się przeniosły. Odciski palców już nie, trzeba je na nowo dodawać. A każda aplikacja widzi, że się zmieniły więc na nowo trzeba się do nich logować. Aplikacje to postęp, bo ostatnio nie przeniosły się żadne spoza zainstalowanymi przez Google Play lub Galaxy Store. Teraz tylko YouTube Revanced się nie przeniósł. Launcher zmienił się na Samsungowy. Cześć ustawień musiałem na
  • Odpowiedz
@ShortyLookMean: Jeżeli chodzi o przenoszenie profili, aplikacji do autentykacji, bankowych, itp. to będzie to to samo co w Samsungu. Czyli od nowa zabawa, konfigurowanie, dodawanie itp.
  • Odpowiedz
Na iphone wcelowujesz aparat jednego telefonu w ekran drugiego i po 10 minutach masz caly stary telefon na nowym xd


@spnt: Ciężko mi uwierzyć, że przeniesie same aplikacje w 10 min, a co dopiero 300 GB moich zdjęć. A jak muszę dodawać na nowo chociażby sam CVC to w 10 min mogę się nie zebrać nawet na poszukiwanie wszystkich moich kart, a co dopiero "mieć stary telefon na nowym".
  • Odpowiedz
Odciski palców już nie, trzeba je na nowo dodawać


@ShortyLookMean: fizycznie to jest niemożliwe by przenieść odciski palca z jednego urządzenia na drugie. Pomyśl, że nawet zwykłe naklejenie szkła ochronnego lub folii na ekran powoduje, że jest problem z odczytaniem odcisku palca (dopasowaniem do zapisanego wzorca) i trzeba skasować zapisane odciski i dodać je jeszcze raz po naklejeniu szkła/folii. Teraz pomyśl, że sposób odczytu między różnymi producentami, a nawet różnymi modelami
  • Odpowiedz
@strusmig: ale to niech ułatwiają ile się da życie użytkowników. Można wprowadzić specjalny tryb "przenoszenie danych". Na jednym urządzeniu przykładasz palucha, żeby wszystko rozszyfrować. Wkładasz kabelek do dwóch urządzeń, żeby nie słać kluczy internetem. Przesyłasz klucze na nowe urządzenie. Dodajesz nowy odcisk na nowym urządzeniu i dopiero wtedy zaczyna się przenoszenie reszty, żeby aplikacje nie wyłączały uwierzytelniania biometrycznego.
Bo cały dzień zamiast pracować musiałem konfigurować nowy telefon. U klienta nie będę
  • Odpowiedz
Ciężko mi uwierzyć, że przeniesie same aplikacje w 10 min, a co dopiero 300 GB moich zdjęć.


@ShortyLookMean: przenosi info o aplikacjach a same aplikacje dociąga w tle z appstore, zdjęcia przenosi "migawki" więc w minutę masz wszystkie miniaturki a potem w tle dociąga z iCloud pełne wersje
  • Odpowiedz