Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Życie jest niesprawiedliwe. Wchodzisz do bogatej rodziny i jesteś ustawiony na całe życie. Życie jak na kodach. To się żyć odechciewa.

Znam parę osób, co się tak zakręciły samemu robiąc często za najniższe krajowe i tak, niesamowicie boli mnie dupa z tego powodu.

A Ty sie staraj, bierz dodatkowe roboty/nadgodziny, a jakaś Aneta z 3500zl netto czy bez pracy wyjdzie za jakiegoś fagasa z bogatej rodziny z rodzinnymi firmami/nieruchomosciami, rozłoży nogi, spłodzi kilka dzieci dzieci i już ustawione życie w wieku 20 paru lat.

Jedna taka koleżanka wprost mi powiedziala, ze ona wystarczająco duzo zrobila, bo przedłużyła ród swojego męża.

A Ty haruj za marne 6k netto, partnerka ledwo ponad 4k netto i z tego wynajmujcie mieszkanie, wyżyjcie czy weźcie kredyt na dom/mieszkanie i wszystko róbcie bez niczyjej pomocy, a inni przez bogate rodziny kredyty mają spłacane przez rodziców.

I się ludzie dziwią, że depresje, ktoś wali samobója czy inne problemy, a o osobach samotnych nie wspomnę, bo oni to są totalnie w dupie.

#zalesie #zwiazki #bekazpodludzi #logikarozowychpaskow #gorzkiezale #feels



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 60
I się ludzie dziwią, że depresje, ktoś wali samobója czy inne problemy

@mirko_anonim: ale wiesz że wskaźnik depresji i samobójstw rośnie im bogatszy kraj? I że depresja wcale nie dotyka częściej fizoli niż intelektualistów z klasy średniej?

Znam osobiście bardzo nieszczęśliwych ludzi z bogatych domów. Znam też takich którzy zaczynali literalnie od zera (jednego widze w lustrze co rano) i osiągneli w życiu to co chcieli i o czym marzyli.
Czy
Wchodzisz do bogatej rodziny i jesteś


@mirko_anonim: ponizany i traktowany jak smiec, bo nie wniosles ani grosza.
Na kazdym kroku ci wypominaja, ze jestes tutaj dlatego, ze sie wzeniles/wyszlas za maz bogato, a ty twoja rodzina, to takie nedzne biedaki.
Nie zapraszaja twoich bliskich na spotkania rodzinne ani imprezy, bo sa biedni i ich nie stac. Jeszcze popsuja atmosfere swoim biedactwem etc.
A Ty sie staraj, bierz dodatkowe roboty/nadgodziny, a jakaś Aneta z 3500zl netto czy bez pracy wyjdzie za jakiegoś fagasa z bogatej rodziny z rodzinnymi firmami/nieruchomosciami, rozłoży nogi, spłodzi kilka dzieci dzieci i już ustawione życie w wieku 20 paru lat.


@mirko_anonim: zamiast skupić się na prawdziwej patologii, to ty się uczepiłeś być może kochającej żony z dziećmi xD jebnij się w łeb frustracie.
@mirko_anonim: just bądź bogaty bro - ludzie chyba myślą, że pieniądze rozwiązują WSZYSTKIE problemy życiowe i jak ich masz więcej niż zwykła osoba to dosłownie w takiej krainie mlekiem i miodem płynącej się budzisz każdego dnia.

Zwyczajnie jak masz więcej kasy to się pokręcisz przez chwilę na większej i bardziej różnorodnej karuzeli - ale to i tak może zbrzydnąć i stracić smak jak wszystko w życiu.

Nic tylko zacytować aktora Jima
Dietetyq - @mirko_anonim: just bądź bogaty bro - ludzie chyba myślą, że pieniądze roz...

źródło: obraz-na-plotnie-rajski-ogrod

Pobierz
I że depresja wcale nie dotyka częściej fizoli niż intelektualistów z klasy średniej?


@thorgoth: No dokładnie vide pokolenie naszych rodziców - oni pracowali tak ciężko na nasze wychowanie i utrzymanie gdzie praca na 2 etaty to nie było nic dziwnego ale oni nie mieli internetu 24 na dobę gdzie się przebodźcowujesz i oglądasz insta życie + mieli konkretny cel tj. zapewnić rodzinie co najlepsze i to wystarczyło żeby żyć i się
via mirko.proBOT
  • 2
✨️ Autor wpisu (OP): @programista15cm: haha zobacz ile ludzi kończy studia i nie ma pracy, albo robią w januszeksach za niecałe 4k netto. Zobacz ile ludzi sie wywala na swoich biznesach, ale dla was to high life, bo wystarczy zmienić pracę czy firmę założyć i już będzie się zarabiało po kilkanaście tysięcy. Ty wstydu nie masz takich bzdur pisać. Niektórzy nawet żadnej pomocy od rodziny nie mają, czy w ogóle
via mirko.proBOT
  • 2
✨️ Autor wpisu (OP): >jak sie przestaje patrzec na takie rzeczy i innych i zyje sie swoim zyciem to sie dopiero zaczyna zyc, polecam

@Miszcz_Joda: nie no tak, żyć nie umierać, a potem widzisz kobitke ze szkoly, totalnego tłumoka bez wykształcenia, w nowej audicy czy innej tesli, bo się zakręciła u obrzydliwie bogatej rodziny.

Ja przynajmniej cos osiągnąłem i jako taki poziom życia trzymam, a co powiedzieć o osobach, które
via mirko.proBOT
  • 1
✨️ Autor wpisu (OP): >Czy bogata rodzina ułatwia start? Z pewnością. Ale to tylko jeden z setki czynników a nie żadne granie na kodach.

@thorgoth:

Co Ty mi o jakiś fizolach mówisz? Też osiagnalem co chciałem, skonczylem studia medyczne, po robocie prywatnie z pacjentami dzialam i co z tego? Nie mam ojca z firmą czy innym biznesem . Wolałbym sobie klikać w komputer za 4k w januszeksie i odziedziczyć po
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): >ponizany i traktowany jak smiec, bo nie wniosles ani grosza.

Na kazdym kroku ci wypominaja, ze jestes tutaj dlatego, ze sie wzeniles/wyszlas za maz bogato, a ty twoja rodzina, to takie nedzne biedaki.

Nie zapraszaja twoich bliskich na spotkania rodzinne ani imprezy, bo sa biedni i ich nie stac. Jeszcze popsuja atmosfere swoim biedactwem etc.


@Wszystko_albo_nic: bardzo rzadko takie coś występuje.

via mirko.proBOT
  • 1
✨️ Autor wpisu (OP): @Dietetyq: bzdury piszesz. Z różową czesto podróżujemy, ale przez zarobki jesteśmy mocno ograniczeni.

Wiesz ile nam powiedzieli za kredyt na dom? Praktycznie cała wyplata mojej różowej, bo nie chcemy na pół życia kredyt spłacać.

Ja nie utrzymuje kontaktu z rodziną, wyrwalem sie biedy. Rozowa z nornalnej, ale nie są bogaci. I tak to się żyje. Nie wiem yco dalej robić. Mamy dość wynajmowania.

Niektórzy nawet żadnej pomocy od rodziny nie mają, czy w ogóle rodziny nie mają.


@mirko_anonim: to tym lepiej dla nich, bo naucza sie za ktorym razem jak byc skutecznym. Wlasnie od nadmiaru pomocy od rodziny ludzie koncza bezsensowne studia i potem nie maja roboty bo gowno umieja - bo nie musza, skoro zawsze rodzice dupe podetra. A jak czlowiek wie, ze nie moze liczyc na pomoc to zamiast scrollowac gowno sociale,
Nie wiem yco dalej robić. Mamy dość wynajmowania.


@mirko_anonim: to zamiast pisac bzdury w necie zamknij sie w pokoju i zacznij ostro myslec. Najpewniej zrob cos zeby miec lepsza prace i wlasne mieszkanie. A kredyt jest swietnym rozwiazaniem na pierwsze, bo najem przeciez tak i tak placisz, wiec co za roznica niby? Trzeba bylo brac po jaja bk2.

Nie wiem, moze zerwij z rozowa to Ci sie bedzie lepiej myslalo jak