Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Swiezo kupione mieszkanie, paroletni blok. Ilozacja akustyczna to jakis dramat. W sypialni slychac jak sasiad za sciana odkreca wode w lazience, podlacza cos do kontaktu czy robi pranie. Kazdy ruch w zamku ktoregokokwiek z sasiadow na pietrze, zamkniecie drzwi to trzesienie scian w mieszkaniu. To samo z krokami na korytarzu. W tych okolicznosciach, tupanie sasiadow z gory to przyjemna ciekawostka. Czy da sie cos z tym zrobic? Z tego co czytalem uciazliwosci zw z halasem trzeba likwidowac u zrodla, a sasiadom remontow nie zrobie. Moze ktos z doswiadczeniem potrafi cos podpowiedziec?

#nieruchomosci #remontujzwykopem #akustykawnetrz #projektowaniewnetrz #wyciszanie #mampytanie #zalesie



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 24
Stare jeszcze gorsze XD W wc somsiadom można mówić dzień dobry.


@mickpl: Nie każdy, pomieszkiwałem kiedyś w starym bloku z lat 60tych, wybudowanym z cegły a nie wielkiej płyty i wyciszenie było idealne. Można było zapomnieć ,że to blok a nie dom jednorodzinny, pomimo ,że przez ścianę mieszkało małżeństwo z dwójką dzieci.
@antekdomagala https://allegro.pl/oferta/uszczelka-wygluszajaca-samoprzylepna-drzwi-guma-10114648212

Gdyby aukcja spadła z rowerka, szukajcie: Bitmat 10mm x 1cm x 200. Do uszczelnienia drzwi wejściowych potrzebujesz takich 5 (minimum 4 + jedna metrowa ale polecam też porządnie uszczelnić próg).

Nie wierzyłem w to absolutnie, ale jestem w szoku jak wyciszyłem hałasy z klatki schodowej, które doprowadzały mnie do szewskiej pasji (słyszałem każde kaszlnięcie sąsiada z jego mieszkania). Powiedzmy, że zredukowało 95% hałasów. Starych uszczelek nie usuwałem, powciskałem w istniejące
Jak robisz wygłuszenie to działa w obie strony


@Kinda: Nie do końca. Dźwięk z "Twojej" strony trafi najpierw na warstwę wygłuszenia, a dopiero potem na ścianę, skąd rozejdzie się na elementy konstrukcyjne budynku. Więc po tych elementach rozejdzie się słabiej.

A dźwięk ze strony sąsiada najpierw wjedzie na ścianę, potem na elementy konstrukcyjne, a dopiero potem na Twoją warstwę wygłuszenia. Więc osłabisz dźwięk lecący zza ściany, ale nie dźwięk niosący się