Wpis z mikrobloga

Do wszystkich pisowców, kryptopisowców, symetrystów, freethinkerów, konfederatów i innych pokemonów spamujących od rana "PiS, PO = jedno zło", "Będzie to samo, tylko z drugiej strony", "Szczujnia zmieniła właściciela" i tak dalej:
Tak się fajnie składa, że całkiem dobrze pamiętam okres przed rządami PiS i to, jak wtedy wyglądała telewizja publiczna. Mogę was zapewnić, że praktycznie nikt wtedy nie posądzał TVP o bycie stacją stronniczą, propagandową, czy o bycie "PeOwską szczujnią", ani żadnym podobnym tworem. Przed 2016 rokiem pisało się jedynie o TVN jako o "lewackiej tubie" i czasami z resztą słusznie, ale nikt nic takiego nie mówił o TVP i jestem tego pewien, bo sam miałem wtedy kucowskie zapędy i na pewno bym to zapamiętał. Dopiero później, gdy TVP zostało przejęte przez PiS, to szambo wybiło dosłownie na inną galaktykę, a TVN w porównaniu do telewizji państwowej znowu stał się obiektywną stacją. W zasadzie to wiecie dlaczego PO przegrało wtedy wybory? Bo mówili w TVP o swoich aferach i porażkach, dzięki czemu szybko odparowało im poparcie. Ja wiem, że większość użytkowników tutaj robiła jeszcze ludziki z kasztanów na plastyce podczas ostatnich lat rządu PO, więc może tego nie pamiętać, ale wierzcie mi, że takiej propagandy jak za PiS w państwowej telewizji to po upadku komunizmu jeszcze nie było i nie mamy tu nawet o czym dyskutować.

#tvpis #tvp #sejm #wybory #takaprawda #polityka #polityka
  • 123
czy to jest ten sam poziom, co dorabianie Tuskowi i Hołowni czerwonych ryjów w głównym wydaniu Wiadomości, kadrowaniu Tuska tak, żeby było mu widać "rogi", powtarzanie cały czas "fur dojczland" po kilkaset razy jak na jakimś seansie spirytualistycznym i tak dalej? To jest ten sam poziom?


@NaWykopWchodzeIronicznie: nie, to nie jest ten sam poziom. Co nie zmienia faktu że to co się teraz dzieje też normalne nie jest i chyba nie
@Opad4991: o panie, też pamietam te czasy. Ale ten reportaż mega obiektywny, w TVPiS nie do pomyslenia aby takie coś puścili z Tuskiem przed samymi wyborami. Dodalem do ulubionych.
A ja pamiętam jak wyglądały np. przesłuchania tow. Kraśko, zwane dla niepoznaki wywiadami.
Propaganda była tam obezna tak samo jak za rządów PiS, była tylko podawana w nieco subtelniejszy sposób.
@NaWykopWchodzeIronicznie: True. Pamiętamy, że w TVP wówczas mówiono np. o aferze podsłuchowej czy o szarpaninie w redakcji Wprost czy o innych przewałach PO.
Czy za PiSu dało się cokolwiek dowiedzieć z TVP o aferach PiSowskich wybuchających zresztą co 2 dni?
Tak się fajnie składa, że całkiem dobrze pamiętam okres przed rządami PiS i to, jak wtedy wyglądała telewizja publiczna.


@NaWykopWchodzeIronicznie: a ja pamiętam okres krótkich rządów PiS przed rządami PO i to, jak wtedy wyglądało rządzenie. Na fotelu ministra finansów zasiadła Ś.P. Zyta Gilowska, liberałka z krwi i kości i obniżała podatki i składki. Czyli w 2015 roku trzeba było głosować na PiS bo był gwarantem niepodnoszenia podatków, prawda? xD
Mogę was zapewnić, że praktycznie nikt wtedy nie posądzał TVP o bycie stacją stronniczą, propagandową, czy o bycie "PeOwską szczujnią", ani żadnym podobnym tworem. Przed 2016 rokiem pisało się jedynie o TVN jako o "lewackiej tubie" i czasami z resztą słusznie, ale nikt nic takiego nie mówił o TVP i jestem tego pewien, bo sam miałem wtedy kucowskie zapędy i na pewno bym to zapamiętał.


@NaWykopWchodzeIronicznie: bzdura. W tamtych czasach wszystkie
@NaWykopWchodzeIronicznie:

Ja wiem, że większość użytkowników tutaj robiła jeszcze ludziki z kasztanów na plastyce podczas ostatnich lat rządu PO, więc może tego nie pamiętać, ale wierzcie mi, że takiej propagandy jak za PiS w państwowej telewizji to po upadku komunizmu jeszcze nie było i nie mamy tu nawet o czym dyskutować.


Raz mój kolega z ławki zrobił ludzika z kasztanów i żołędzi i na lekcji języka polskiego chciał się nim pochwalić
Gdyby faktycznie tak było, to sypałbyś mi teraz przykładami jak z rękawa


@NaWykopWchodzeIronicznie: no i poważnie, oczekujesz że ktoś ci będzie z rękawa sypał przykładami sprzed ośmiu lat? A jak ci @Quzin faktycznie wynajduje przykłady przeczące temu co piszesz, to się obrażasz. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

https://youtu.be/G9Qc9RUhSlw?si=1BPcfgCKmBRCcAjd

Ja #!$%@?, nie ma porównania z tym co się działo za rządów PiSu.


@Duszqable: nie porównuj do rządów PiSu
Tak się fajnie składa, że całkiem dobrze pamiętam okres przed rządami PiS i to, jak wtedy wyglądała telewizja publiczna. Mogę was zapewnić, że praktycznie nikt wtedy nie posądzał TVP o bycie stacją stronniczą, propagandową,


@NaWykopWchodzeIronicznie: To chyba Cię nie było na wykopie xD
@NaWykopWchodzeIronicznie: z jednej strony, racja, telewizja publiczna przed i podczas PiS-u to niebo a ziemia. Z drugiej, wydaje mi się, że błędnie możesz przewidywać przyszłość TVP na podstawie tego, co było kiedyś, nie biorąc pod uwagę, że czasy się zmieniają, a pewne poprzeczki zostały drastycznie obniżone. PiS swoim rządzeniem przekroczył różne nieprzekroczone dotąd granice i byłabym bardzo zdziwiona, gdyby kolejne partie nie próbowały tego w jakiś sposób wykorzystać. PO paręnaście lat
Nawet TVP Polast i TVN się dogadywały i organizowały debatę wspólnie! Coś nie do pomyślenia dzisiaj.


@derek25: Dlatego się dogadywały, bo miały wspólną narrację i były praktycznie tym samym kanałem telewizyjnym. Stawianie tego jako coś dobrego to jakieś nieporozumienie. Media wręcz powinny się gryźć ze sobą jak FOX i CNN w stanach.
@aa-aa: Widzisz? Nie potrafisz podać już żadnego przykładu świadczącego o stronniczości dawnego TVP, tylko jakieś ogólniki typu "ja pamiętam" i tak dalej. Gdyby faktycznie tak było, to sypałbyś mi teraz przykładami jak z rękawa, ale zostaje ci tylko "tak było bo jak tak uważam" i tyle.


@NaWykopWchodzeIronicznie: ten typek to akurat pisowiec, nie raz rzucał tu partyjnym przekazem. Oznaczam sobie te pisowskie pokemony
Pobierz Kryspin013 - >@aa-aa: Widzisz? Nie potrafisz podać już żadnego przykładu świadczącego...
źródło: Screenshot 2023-12-21 at 00-42-47 POŻAR W XDDDDDD (@aa-aa)