Wpis z mikrobloga

  • 1
@mccloud: ważność jest na 3 lata. Więc teoretycznie tak.

Ale moim celem jest się wpakowanie w Devopsa w 2024 roku - więc ma mi on posłużyć głównie do zdobycia pierwszej pracy jako DevOps, no a jako, że ma 3 lata ważności, to myślę, że jeszcze w trakcie jego ważności, będe mógł go "wykorzystać" do poszukania innej firmy, gdy już będę pracował jako DevOps. [Ten certyfikat jest dość poważany w tym sektorze]
  • 0
@mccloud: wszystkie z AWS maja 3 lata? Mam zamiar też w Grudniu/Styczniu zrobić partitionera, a potem podejść pod associate architecta - bo chyba ten najbardziej sprawdzi się pod devopsa.

Chciałem mieć właśnie taki secik tych trzech certów przed takim poważnym szukaniem pracy :D
Zwłaszcza, że wiem, ze próg wejścia jest calkiem wysoki, więc fajnie byłoby czymś potwierdzić wiedze
@Yakooo: Trochę chyba słabo to sobie przemyślałeś, bo linux foundation na cyber monday akurat zrobił dużo ciekawsze promki dla ludzi bez doświadczenia:
- LFCA + KCNA + 2 Companion Courses - przecena z 598 USD na 209 USD
- KCNA + CKA + 2 Companion Courses - przecena z 894 USD na 313 USD
- CKA + CKS + 2 Companion Courses - przecena z 1190 USD na 417 USD
-
  • 0
@Verbatino: Nie uważam, że słabo sobie przemyślałem, bo póki co nie zamierzam dążyć do robienia każdego możliwego certyfikatu.

Mam doświadczenie z IT, które może mi się przydać przy przyjęciu mnie na to stanowisko "z jakimś tam doświadczeniem", natomiast nadal devOps, jest czymś dla mnie świeżym. Przede mną kilka miesięcy nauki i póki co wyznaczyłem sobie za cel ogarnąć głównie certyfikat z AWS oraz CKA. Myślę, że to jak na samo wejście
@JuliuszCheedar: mumshad ma kurs pod CKS na udemy, 3/4 rzeczy robi się na tym ich sandboxie kodekloud.
Ziomek wziął i sobie chwali, ja wziąłem kurs od łysego i nie polecam, bo trzeba sobie samemu postawić środowisko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@JuliuszCheedar z kursu Mumshada, o którym kolega @Shumitu wspomina, natomiast tego kursu CKS nie ma na udemy, tylko jest na jego stronie kodekloud, ale polecam bo forma identyczna do tego kursu CKA - czyli zajebista (zdałem na 90% dzięki niemu xd)
via Android
  • 0
@Gennwat jaka miałeś wcześniej styczność z k8s?

Ja póki co nie miałem żadnej, mam właśnie kupiona platformę mumshada i lecę sobie ścieżkę devopsa. Po przerobieniu jego kursu i zadanek mówisz, że dla osoby która wcześniej nie bawiła się k8s, da radę to bez ogromnego tryhardu zdać?