Wpis z mikrobloga

Od dwóch dni spać nie mogę. Budzę się, kręcę, przewracam z boku na bok. Olśniło mnie, poszedłem sprawdzić kaloryfer i odpalony na 5.

Różowa dostanie taki #!$%@?, że całą zimę nawet go nie tknie. Zdemontuje dziś te gałki. Jak można spać w takiej saunie, ani to zdrowe ani przyjemne. A ona jeszcze ma jakąś kołdrę zimową i śpi w długim rękawie i spodniach.

Kto mieszka z różową ten się w cyrku nie śmieje.

#zalesie #logikarozowychpaskow #zwiazki #rozowepaski
  • 178
@30062018: u mnie odwrotnie - chce 18 stopni w nocy a ja telepię się pod kołdrą ( ͡° ͜ʖ ͡°) A tak na serio to zamontuj gałki smart, które można kupić po 60-70 zł i poustawiasz sobie charmonogramy i temperatury idealne o każdej porze dnia i nocy.
idź do lekarza


@30062018: niby po co? Bo lubie mieć ciepło w domu? Caly tydzien nie raz spedzam zimą w górach, łącznie z nocowaniem w namiocie przy -10C. Ale w domu musi być ciepełko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
tu trzeba działać dwutorowo: grzejnik na 5, żeby powietrze było ciepłe i otwarte okno, żeby było świeże


@Adheziwas: treść pochylona świeże powietrze w Polsce zimą? No dziękuję xD
wymień pokrętło na takie z czujnikiem temp i możliwością samodzielnego programowania. Kosztuje max 200 zł a komfort ogromny


@korz0h: @MatkaGracz @topikPajak: Polecacie jakieś, macie przetestowane? Chce zacząć je stosować ale i przeglądam przeróżne i opinii masa - a to że niektóre są głośne, albo że pomiar temp przekłamany. Mam system na Tuya ale będę przechodzić na Home Assistant
@30062018: Mam ciotkę teraz już emerytkę co około 20 lat temu idąc spać czy to zima czy lato brała ze sobą taki worek zamykany z gorącą wodą. Dodatkowo zawsze skarpetki do snu. Piżama i na to taki szlafrok. Śmiać mi się chciało jak na jedne wakacje zostałem u kuzynostwa, a ciotka wtedy mniej niż 50 lat takie nr robiły, w środku lata. Choć nie wiem może jakieś sprawy krążeniowe to były
Dla mnie zima mniej niż 25 nie ma prawa być w pokoju 27 optymalnie


@kawkanorbert: później na wykopie: nie mogę spać, leczę się na bezsenność, wstaje rano zmęczony jakbym w ogóle nie spał, leki nie pomagają, najgorzej w zimie, pewnie przez krótki dzień, pomorze ktoś
@Saeglopur: my lubimy te: eqiva eq-3 N. Testowaliśmy też Danfosa, ale są mało wygodne w klikaniu i ustawianiu. Na tych eqiva łatwo można sobie ad-hoc zmienić temp na chwilę albo zrobić off. Dość dobrze radzą sobie z rozpoznaniem że zostało otworzone okno (na oścież) i wtedy przestawiają się na 5 st.
Twoja jest chociaż konsekwentna. A moja po przyjściu z pracy marudzi że jej zimno, owija się w koc i zakłada podwójne skarpety, a w nocy kaloryfer na ❄️ i rozszczelnione okno, a w sąsiedniej kuchni uchylone, żeby było trochę świeżego powietrza (czyt. przeciągu). Kiedy ja wstaję rano, to zaczynam od owinięcia się drugim kocem i przestawienia kaloryfera na "2".