Wpis z mikrobloga

Chciałbym się trochę pobawić w inteligentny dom, ale nie mam za bardzo pomysłów, co mogę zrobić w mieszkaniu, co jednocześnie nie będzie sztuką dla sztuki. Jak to wygląda u Was? Co macie?


@zmarnowany_czas: sterowanie oświetleniem w zależności od pory dnia i obecności ludzi.
  • Odpowiedz
@zmarnowany_czas zautomatyzuj coś, co ułatwi Ci życie. Jeżeli nic takiego nie zauważasz, to wszystko będzie sztuką dla sztuki. Ja np. za dzieciaka popełniłem barierę podczerwieni co by mi zapalala światło jak wchodziłem do pokoju z obiadem w jednej i kompotem w drugiej ręce. Dzisiaj są fajne czujniki radarowe z możliwością wydzielania kilku stref, wykrywające wszelkie mikroruchy, więc Ci światło nie zgaśnie jak zastygniesz na klopie w bezruchu ;)
  • Odpowiedz
@zmarnowany_czas: Zacznij od tego co ci najmocniej przeszkadza, najprościej zautomatyzować lub na co masz dzisiaj pomysł i nie szukaj na siłę.

Dzisiaj to może być tylko "głupie" wyłączanie grzejników jak ktoś otworzy okno, jutro oświetlenie, a pojutrze pełne sterowanie klimatyzacją/ogrzewaniem czy coś co jeszcze nikt nie wymyślił. Po prostu rób to co ci jest potrzebne lub myślisz że ułatwi twoje życie.
  • Odpowiedz
@zmarnowany_czas ja mam tak, ale jeszcze nie wszystko do końca zrealizowane: automatyzacja świateł (czujniki ruchu, kontaktony, różne strefy i natężenie), automatyzacja - idę spać, powiadomienia zmywarka, automatyzacja klimatyzacji, termostaty i ogrzewanie, czujniki zalania, sterowanie wodą, sterowanie RTV, rozpylanie zapachu w kiblu xDDDDDD
  • Odpowiedz
@zmarnowany_czas: najlepiej to termostaty i sterownie ogrzewaniem. Np w nocy wyłączasz we wszystkich pokojach i zostawiasz tylko w sypialni. A rano hajcujesz w pokojach i wyłączasz w sypialni.

Ja tak mam i to jest spoko, na moje około dzięki temu oszczędzam około 50zł/miesiac w zimie w stosunku do sąsiadów
  • Odpowiedz
@zmarnowany_czas: Integracja rolet i światła w sypialni z budzikiem w telefonie oraz guziczek przy drzwiach i łóżku do wyłączenia wszystkiego, światło, klima, av, expres czy żelazko. Ten przy drzwiach jeszcze włącza odkurzacz i wysyła mi alarm jak zostawiam otwarte okna. Włączenie telewizora zasłania rolety i gasi światła i włącza głośniki. Głowice też ale trochę mnie irytują. Co do światła to nie lubię jak samo się zapala czy gasi ale w nocy
  • Odpowiedz
@zmarnowany_czas oswietlenie sterowane googlem to zloto - siedzisz na kanapie puszczasz film, bez ruszania dupy gasisz swiatlo glosem. To samo w sypialni.
W przedpokoju spoko jest swiatlo na czujnik - jak wykrywa ruch to sie zapala, spoko jest tez opcja zeby w danych godzinach swiecil slabiej (np jak w nocy idziesz do kibla to Cie nie oslepia)
Polecam Philips Hue + Google Home

Smart odkurzacz tez jest spoko, najlepiej taki co ma
  • Odpowiedz
@zmarnowany_czas rolety na wschód/zachód słońca. Ogrzewanie na pokoje na poszczególne godziny, podlewanie kropelkowe w nocy. Klima, kamery na WiFi więc jak wracam np po paru dniach to odpalam klimę aby nagrzała.
Teraz jeszcze kupiłem centrale aby móc sterować bramami z tel jak zapomnę pilotów.

To tak w skrócie. Drzwi/oświetlenie na czujki to już była dla mnie przesada ale co kto lubi
  • Odpowiedz
Takie niestandardowe:

Płacz dziecka powiadomienie
Raport na telefon powiadomienie imieniny, stan domu (brama grąż, okna)
Powiadomienie list, paczka .
Powiadomienie z kalendarza (Jutro to i to )
Zamykanie samochodu jeśli żona tego nie zrobi
Powiadomieni na TV (kamera ...)
Uruchomienie aplikacji po połączeniu z samochodem
Powiadomienia TTS jeśli na kanale YT pojawi się filmik
Automatyzacja Jeśli zwiększy ktoś głośność do x to zbij do y
Po opuszczeniu domowników, wyłącz światła, gniazdka. Uzbrój
  • Odpowiedz