Wpis z mikrobloga

"Krakowie tylko na wycieczce szkolnej byłeś? ( ͡° ͜ʖ ͡°)"
@wstanczyk: Pracowałem w Krakowie trzy lata.

"Ale średnie zarobki w Krakowie już dawno przeskoczyły Warszawę, przy niższych kosztach życia. Warszawa już jest na 3 miejscu."
Średnio to ja i mój pies mamy po trzy nogi.
  • Odpowiedz
@Cernold: bo glosuja osoby albo co mysla ze w gd to cale dnie nad morzem sie siedzi, albo odwiedzily to miasto co najwyzej na wykend, albo osoby ktorym ipertyk mozg wypalil (fani wolnego miasta)
  • Odpowiedz
@programista15cm w warszawie jest za to ogromna ilość sfrustowanych managerów ze średniego szczebla zakorkowanych po same jaja w kredycie hipotecznym, którzy w swoich toyotach CH-r wziętych w leasing co chwilę trąbią i #!$%@? się na drodze nie tam gdzie powinni a wszędzie indziej przyjmują postawę jestem królem świata. ( ͡º ͜ʖ͡º)

Generalnie dużo większe natężenie buców.

@twarde_lokcie mieszkałem 8 lat w Krakowie I jakbym miał wrócić do
  • Odpowiedz
@wstanczyk: To moze ja sie wypowiem odnosnie porownania Warszawa vs Krakow bo w obu miastach mieszkalem (w w Krakowie 5 lat, w Warszawie leci 3 rok).

Warszawa jest pod prawie kazdym aspektem lepsza niz Krakow, w zyciu bym nie chcial wrocic do Krakowa. Miasto totalnie podporzadkowane pod szczajacych brytoli, jak w Krakowie jest jakies fajne miejsce to kwestia czasu az zostanie zawlaszczone pod uzytek turystyki co dla zwyklego mieszkanaca jest ogromnym
  • Odpowiedz
w krk pompują to korpo a nadal pracuje tam mniejszość mieszkańców krk


@Docent_Jan_Mula: A w Warszawie to tę średnią pompują czym, cenami kebaba w budce? :P

"Ale średnie zarobki w Krakowie już dawno przeskoczyły Warszawę, przy niższych kosztach życia. Warszawa już jest na 3 miejscu."

Średnio to ja i mój pies mamy po trzy nogi.


@Magiel-19: No tak, średnia w Warszawie to metafizyka, spotkanie z najwyższym.

Warszawa jest pod prawie
  • Odpowiedz
@enten Gdańsk na prowadzeniu aletak konkretnie to z komentarzy można się dowiedzieć tylko, że jest fajnie bo blisko woda. Mnie to przekonuje xd
  • Odpowiedz
@wstanczyk po prostu ma się to nijak do zarobków poza IT i perspektywami poza tą branżą. Nie ma tu wiecej lepiej płatnej pracy niż w Warszawie, tylko pewnie stosunkowo do rynku pracy jest więcej IT, dlatego średnia tak wygląda. Już nie mówiąc o innych aspektach życia w KRK w porównaniu do Warszawy
  • Odpowiedz
W porównaniu do takiego Krakowa gdzie powietrze można jeść łyżką, ulice są wąskie i zakorkowane (tramwaje też w korkach stoją), obwodnica nie funkcjonuje bo co chwilę się tam ktoś #!$%@?, a koszty życia takie same jak nie wyższe przy niższych zarobkach


@Magiel-19 Kraków ma wyższe średnie zarobki niż Warszawa.
  • Odpowiedz
@enten: każde i żadne. jak ci źle np. w Krakowie to w w Warszawie, Wrocławiu czy Gdańsku bedzie pewnie tak samo.

Jakbyś zapytał czy lepiej mieszkać w małym miasteczku w Alpach czy w Marsylii to można by się zastanawiać
  • Odpowiedz
@enten: Warszawa jest najlepiej zorganizowana z tych miast, dużo zieleni, najlepszy rynek pracy, najlepsza komunikacja i usługi na wyższym poziomie. Trójmiasto ma ogólnie absurdalną komunikację (zwłaszcza jeśli chodzi o stopień zintegrowania) i dość niekorzystny układ. Ale ja lubię morze i podobało mi się na studiach w Gdańsku, gdyby nie ograniczone możliwości jeśli chodzi o pracę to bym pewnie wrócił. No i nie jest tak źle z turystami jak mówią, poza wiecznie
  • Odpowiedz