Wpis z mikrobloga

@enten: ci co na Gdańsk głosują to jakaś zagadka dla mnie xD mieszkam tu i dobrze mi się żyje, ale to dlatego że
a) mieszkam na post-komunistycznym osiedlu ze wszystkimi punktami interesów pod nosem z dobrą drogą do nazwijmy to "centrum" (nie centrum de facto, ale do dzielnic w których dzieje się życie)
b) pracuję zdalnie, a jakbym chciał iść do biura to mam rzut beretem
Jeśli ktoś nie wpada w
  • Odpowiedz
Ja jestem stronniczy bo urodziłem się w Warszawie, ale dla mnie to najlepsze miasto w PL.

Zwiedziłem wszystkie, zatrzymując się na tydzień-dwa w każdym z top10.

Zalety Warszawy:

1. Masz szerokie ulice i chodniki, nie mijasz się z ludźmi na szerokość barku
2. Względnie czyste powietrze (w Krakowie to jakiś koszmar)
3. Dobra (i coraz lepsza) komunikacja miejska, w tym oczywiście metro, które docelowo połączy prawie wszystkie miejsca w Warszawie, poza Wawrem
  • Odpowiedz
Ciągły pośpiech dawał się we znaki. Aktualnie mieszkam w krakowie i duża zmiana na plus.


@twarde_lokcie: ale jaki masz pośpiech? to zależy od jaką masz pracę - gdybyś w Krakowie miał taką jak miałeś w Warszawie, to byś miał pośpiech w Krakowie
a gdybyś w Warszawie znalazł taką jak masz w Krakowie - to byś nie miał pośpiechu w Warszawie

czy może oprócz pracy ktoś cię ganiał i pospieszał?
  • Odpowiedz
A co do wyzszych zarobkow w Krakowie to jest tutaj brane wylacznie UOP z tego co sie orientuje, w Warszawie w korpo, nie tylko w it, standradem zaczyna byc B2B. Sam wiem jakie dostawalem i dostaje oferty z firm z Krakowa a jakie z firm z Warszawy.


@Kielbasiarz: dokładnie!
  • Odpowiedz
@wstanczyk dokładnie. Takie same odczucia mialem, kiedy zobaczyłem Wawę. Rozumiem, że jest tam spora oferta kulturalna, ale poza tymi aspektami, stolica właściwie przegrywa na każdym froncie z takim, dajmy to Trójmiastem
  • Odpowiedz