Wpis z mikrobloga

Koledzy robię sobie martwe ciągi z hantlami i jak wykonuje je na prostych nogach to jest wszystko git, dwugłowe ładnie prwcują, czuje ruch i kontroluje sobie spięcie. Jak robię rumuńskie albo zwykle ciągi to bolą mnie plecy. Zakres ruchu na prostych mam dość duży - mogę sobie na stopach spokojnie odłożyć ciężarki. Z czego taka sytuacja może wynikać? #mirkokoksy
  • 6
@Pan_Szeryf: hantle po przedniej części nóg i zatrzymuje nad stopami, jak najbliżej piszczeli. Wydaje się, że pleców nie zaokrąglam - myśle bardziej o tym, czemu nie mogę dupy przypiąć porządnie, bo chyba powinna szarpać przy MC?
@Alef_Zero: ale jak chcesz w rozciągniętym ruchu spinać mięśnie? Co innego przy fazie koncentrycznej, ale to też przy końcu ruch poczujesz poślad. Przy RDL najbardziej istotną kwestią jest prawidłowy hip hinge, gdzie nie schodzisz tylko z ciężarem w dół a raczej cofasz biodra jak najbardziej do tyłu. Wtedy też nie ma zbytnio możliwości zejścia aż na sam dół bez garba, chyba że masz bardzo długie ręce.
@Saprofit: albo krótkie nogi ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak gryf nie przeszkadza to można trochę głębiej zejść chyba. Może faktycznie spróbuje się nagrać. To nie są duże ciężary a i tak czuje dyskomfort w dolnej części kręgosłupa, coś muszę robić po chińsku.