Wpis z mikrobloga

Od ponad 10 lat to wiadomo. Ja nie mogę pic słodzonych aspartamem, bo zaraz mam taki kapeć w ustach, ze nawet popicie czyms normalnym nie pomaga.
  • Odpowiedz
@Zapaczony: Spodziewaj się, że za tydzień pojawi się publikacja, że jest neutralny dla organizmu. Aspartam to jedna z największych debat naukowych.

IMO, dla niektórych jest szkodliwy, dla innych (dla większości) nie.
  • Odpowiedz
@Zapaczony: się uczepili tego aspartamu, a od lat przez tę nagonkę w zasadzie widzę go już tylko w składzie napojów typu coca-cola, czy pepsi, a tak wszyscy i wszędzie ładują acesulfam i sukralozę. Pytanie jak te słodziki oddziałują na organizm.
  • Odpowiedz
IMO, dla niektórych jest szkodliwy, dla innych (dla większości) nie.


@FuckYouTony: Aspartam zaburza m.in. mikroflorę jelitową, dla każdego jest szkodliwy (zresztą, inne słodziki też). Co nie oznacza, że od razu musi być zakazany. Alkohol oraz wiele innych produktów spożywczych też są szkodliwe.
  • Odpowiedz
  • 0
@Zapaczony choruję na wzjg, o wiele bardziej wolę pić normalnie słodzone napoje niż słodzikami - po słodzikach mam #!$%@? na toalecie, chociaż i tak wolę wodę ;)
  • Odpowiedz
@Zapaczony: zdrowy w bardzo dużych ilościach do końca może nie jest, ale jednak cukier spożywany w ilościach co najmniej tysiąckrotnie wyższych tym bardziej.

PS: zarzuciłbym tym badaniom złe zastosowanie przelicznika dawki z myszy na ludzi. Oczywiście nie kwestionuje prawidłowości samej metody badawczej - badania dot. przelicznika są uznane i wielokrotnie cytowane, ale stosuje się je do raczej do leków i innych substancji aktywnych. Mam wątpliwości, czy w taki prosty sposób można
  • Odpowiedz
IMO, dla niektórych jest szkodliwy, dla innych (dla większości) nie.


@FuckYouTony: wykopka nawet wyniki badan naukowych w topowym naukowym piśmie nie przekonaja bo on swoje wie xDDDDDDDD
  • Odpowiedz
@Zapaczony:
to jest poyebane,
raz jest zdrowy, raz neutralny... tak samo z kawą ;/
jebla idzie dostać []
ja ogólnie jak widzę aspartam czy acefulsam to nie pije tego, ma dziwny, metaliczny posmak, już wolę napój z cukrem (wg mnie mniejsze zło)
  • Odpowiedz