Wpis z mikrobloga

Ja dobrze rozumiem:
1. Są sobie politycy z partii A i B i mówią do wojska "no, róbcie plany w razie jakby nas kacapy zaatakowały"
2. Wojsko robi plany, wg tego co mają kacapy i co im własne państwo do dyspozycji dało
3. Wojsko mówi "no w najgorszym scenariuszu jak orki ruszą wszystkim co mają i sojusznik nawet nie wyśle jednego żołnierza przed atakiem to ostania linia obrony wyjdzie na wiśle"
4. Politycy mówią, "nooo słabo ale wiadomo, najgorszy scenariusz, nie będziemy wam się wpierdzielać bo to zawsze klęską wychodzi"
5. Mija X lat
6. Przychodzi partia C
7. Mówi, mamy mniej sprzętu niż wtedy, ale nie oddamy ni guzika, choćby na chwile, najwyżej nam wyjdzie wrzesień 39
8. Partia C ma 30% w sondażach

Coś pominąłem?

#pis #polityka #bekazpisu #bekazlewactwa
  • 11
  • Odpowiedz
@#!$%@?: Ja bym chciał zobaczyć te ich plany. Jak oni mają zamiar bronić każdego cm ziemi. Ale znając PIS-owców to jako takich nie ma.
  • Odpowiedz
@Thorkill: bo zrobili najważniejszą rzecz wprost skierowaną dla mężczyzn - znieśli pobór.
Żadna partia tyle nie zrobiła. I gdyby nie strach o wybory pisowski nierząd by go na nowo przywrócił.
  • Odpowiedz
ostania linia obrony wyjdzie na wiśle


@#!$%@?: według ujawnionych punktów to na Wiśle i Wieprzu, ale partia C celowo przygotowuje zakłamane grafiki odnośnie tej ostatniej linii obrony
  • Odpowiedz
@Nicolas_Bourbaki: Tak skonstruowane dane niewiele pokażą.Gdybyś miał taką tabelę z rozbiciem na stan liczebny w wojskach powietrznych, lądowych, specjalnych, ŻW, MW w tych latach, to byś dostrzegł że wojska lądowe rokrocznie w latach 2010-2014 tracą tysiące etatów, podczas gdy wzrasta liczba żołnierzy w wojskach specjalnych, powietrznych i ŻW. No i największa fala likwidacji jednostek to rok 2009. Tak wiem że związany z likwidacją poboru. Ale potem już cięto po jednostkach zawodowych
  • Odpowiedz
No i największa fala likwidacji jednostek to rok 2009.


@Thorkill:

https://pl.wikipedia.org/wiki/2009_w_Wojsku_Polskim
2009: 105 tys.

https://pl.wikipedia.org/wiki/2008_w_Wojsku_Polskim
2008: 77 tys + 37 tys zasadnicznej

Stan liczebny mniej wiecej sie utrzymuje +/-10%. Te twoje 600 jednostek likwidowanie jednostek to konsolidacja, bo jednostki były potworzone z myślą o ogromnej armii poborowej.

Ale potem już cięto po jednostkach zawodowych w latach 2011-2014.


@Thorkill: No z cięto z 93 tys na 96 tys.
  • Odpowiedz
Te twoje 600 jednostek likwidowanie jednostek to konsolidacja,


@Nicolas_Bourbaki: Likwidacja fizyczna, z zamykaniem garnizonu, wyburzaniem budynków albo pozostawieniem na pastwę meneli. Wiadomo że nie 600 garnizonów bo to często w jednym garnizonie było kilka struktur wojskowych ale dużo tego było. Myślę że około 100-150 garnizonów Tusk, Klich i Siemoniak łącznie zlikwidował w całym kraju.

No z cięto z 93 tys na 96 tys.

Ktoś jednak w latach 2010-2011 1 DZ zlikwidował.
  • Odpowiedz
Tak jak tłumaczyłem, posługiwanie się argumentem że liczba zawodowych żołnierzy się nie zmienia więc "jest tak samo" i nie ma cięć jest kłamstwem. Niektóre jw są bowiem zwiększane liczebnie podczas gdy inne są likwidowane.


@Thorkill: Manipulacją jest takie przedstawianie sprawy.
Jak ja powiem, że Macierewicz zlikwidowal 11 Lubuską Dywizję Kawalerii Pancernej w Żaganiu, to techniczne to też jest prawda.
  • Odpowiedz
zlikwidowal 11 Lubuską Dywizję Kawalerii Pancernej w Żaganiu, to techniczne to też jest prawda.


@Nicolas_Bourbaki: Nie jest prawdą. 34 BKPanc. od 14 lat jest "na workach" z poziomem rozwinięcia w okolicach 15 procent. Nic się tutaj nie zmieniło od 2009 r. Natomiast, tak w 10 BKpanc spadł poziom rozwinięcia w latach 2017-2020, ale od 2022 r. znowu wzrasta i to mocno. Brygada cały czas funkcjonuje jako jednostka.
W roku 2011 r.
  • Odpowiedz