Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mam już za sobą etap fascynacji programowaniem, pracą w IT, ciągłym rozwijaniem się. Na dzień dzisiejszy głównym czynnikiem, który wpływa na moją motywację do pracy jest wysokość wypłaty. Aktualnie mam 18k netto (b2b) i nie chce mi się pracować. Tak za 22-24k już by mi się chciało. Pluję sobie w twarz, że popełniłem błąd podczas rekrutacji (nie tylko tej) i najpierw powiedziałem swoją stawkę, a potem na rozmowie technicznej wypadłem bardzo dobrze i już po kilku godzinach dostałem telefon, że jest pozytywna decyzja. Z perspektywy czasu jestem przekonany, że gdyby to oni złożyli mi ofertę to bym dostał 20k+. Nie rozumiem dlaczego nie mogli mi zaoferować więcej niż powiedziałem? Oszczędzony pieniądz ważniejszy niż człowiek. Skoro jestem wart więcej niż rzuciłem to dlaczego po prostu nie mogą mi tyle dać? Rozumiem oszczędzać np. na materiałach czy generalnie "rzeczach martwych", ale na człowieku? Oni nic by nie stracili finansowo, a z psychologicznego punktu widzenia nawet zyskali bo to byłoby dla mnie niesamowicie motywujące i dodatkowo czułbym wdzięczność, że ktoś mi daje więcej niż oczekuję.

#programista15k #pracait #it #programowanie



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 21