Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mam już za sobą etap fascynacji programowaniem, pracą w IT, ciągłym rozwijaniem się. Na dzień dzisiejszy głównym czynnikiem, który wpływa na moją motywację do pracy jest wysokość wypłaty. Aktualnie mam 18k netto (b2b) i nie chce mi się pracować. Tak za 22-24k już by mi się chciało. Pluję sobie w twarz, że popełniłem błąd podczas rekrutacji (nie tylko tej) i najpierw powiedziałem swoją stawkę, a potem na rozmowie technicznej wypadłem bardzo dobrze i już po kilku godzinach dostałem telefon, że jest pozytywna decyzja. Z perspektywy czasu jestem przekonany, że gdyby to oni złożyli mi ofertę to bym dostał 20k+. Nie rozumiem dlaczego nie mogli mi zaoferować więcej niż powiedziałem? Oszczędzony pieniądz ważniejszy niż człowiek. Skoro jestem wart więcej niż rzuciłem to dlaczego po prostu nie mogą mi tyle dać? Rozumiem oszczędzać np. na materiałach czy generalnie "rzeczach martwych", ale na człowieku? Oni nic by nie stracili finansowo, a z psychologicznego punktu widzenia nawet zyskali bo to byłoby dla mnie niesamowicie motywujące i dodatkowo czułbym wdzięczność, że ktoś mi daje więcej niż oczekuję.

#programista15k #pracait #it #programowanie



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 21
  • Odpowiedz
@mirko_anonim:
1. Jak idziesz do sklepu i pani mówi 18zł to dajesz jej 24zł? Nawet jeśli warzywa które kupujesz są świeże i smaczne i uważasz że są warte wiecej?
2. Jakbyś miał 22-24k to też by Ci sie nie chciało pracować i powiedziałbys że za 30k to już by sie chciało

Ogólnie to jak czytam te wasze wysrywy to aż mnie skręca w środku
  • Odpowiedz
@mirko_anonim:

Rozumiem oszczędzać np. na materiałach czy generalnie "rzeczach martwych"

czyli rozumiem, że jak byłbyś ui/ux designerem, to byś zrozumiał fakt, że pracodawca każe pracować ci w gimpie a nie w photoshopie albo innym płatnym toolu? ( ͡° ͜ʖ ͡°) na kompie z i5 4gen, bo po co więcej ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 7
Anonim (nie OP): Za więcej też by się Ci pewnie nie chciało. Osobiście mam więcej, ale tak jak mi się nie chciało jak miałem <20k, tak dalej mi się nie chce, jak mam >30k. To bardziej kwestia wypalenia/motywacji niż samej wypłaty.


· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował:
  • Odpowiedz
Skoro jestem wart więcej niż rzuciłem to dlaczego po prostu nie mogą mi tyle dać? Rozumiem oszczędzać np. na materiałach czy generalnie "rzeczach martwych", ale na człowieku?


@mirko_anonim: nie jesteś człowiekiem tylko trybikiem w Excelu
  • Odpowiedz
przeczytaj 10x wpis i nie pisz idiotycznych komentarzy


@mirko_anonim:
tyle chciałeś to tyle dostałeś - dlaczego nie powiedziałeś 22k (swoją drogą na wykopie 15k to nadal legenda dla większości)

rozwiązanie jest przecież proste - idziesz na rozmowę do innej firmy i zaczynasz rozmowę od 24k
dostajesz to i idziesz do obecnej firmy i mówisz albo 25k albo się zwalniam od następnego miesiąca
  • Odpowiedz
Aktualnie mam 18k netto (b2b) i nie chce mi się pracować. Tak za 22-24k już by mi się chciało.


Czemu niby? Mi się za 30k nie chce.

Nie rozumiem dlaczego nie mogli mi zaoferować więcej niż powiedziałem? Oszczędzony pieniądz ważniejszy niż człowiek.


Człowiek dostał ile chciał. Nie zachowuj się jak dziecko.

Skoro jestem wart więcej niż rzuciłem to dlaczego po prostu nie mogą mi tyle dać?


A jak ci się zaraz nie
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: ale się spłakałeś gościu ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale powiedzmy, że rozumiem bo sam tak kiedyś robiłem ale zmądrzałem i od tego momentu zawsze mówię więcej niż bym chciał dostać bo liczę się z negocjacjami. Nie jesteś też nikim wyjątkowym, żeby firma z dobroci serca miała Ci dawać więcej, żeby jaśnie pan się doceniony poczuł, a skoro masz już parę lat doświadczenia (a tak wnioskuję po
  • Odpowiedz
@mirko_anonim

✨️ Autor wpisu (OP): @heniek_8 przeczytaj 10x wpis i nie pisz idiotycznych komentarzy


To raczej Ty przeczytaj swój wpis 10x i nie pisz idiotycznych odpowiedzi. 4*12 daje 48 koła rocznie na tylko Twojej wyimaginowanej wypłacie. Ostatecznie to Ty zgodziłeś się na 18k. Jeśli Ci nie pasuje to może idź do przełożonego i o tym podyskutuj przedstawiając argumenty, a nie wykopowe fochy i żądania XDD
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 4
Anonim (nie OP): Od pewnego momentu nie motywuje już hajs, mając nawet te 18k netto jesteś w top% zarobków w tym kraju, po prostu w dupie ci się przewraca i nie piszę tego złośliwie bo sporo ludzi z branży tak odwala. Jak to mówią "pieniądze to nie wszystko, ale wszystko bez pieniędzy to nic" - taka jest prawda, 18k netto to nawet na dużym zus + ryczałt ok. 14k do łapy
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: rozmowa rekrutacyjna to Twoj jedyny prawdziwy moment negocjacyjny gdzie możesz dojść do porozumienia. Każda następna rozmowa podwyżkowa czy negocjacje wyższej stawki za uslugi (jak zwał tak zwał) nie mają takiej siły przebicia jak Twój czas na reklamę i twardą negocjację. Zaczynaj od stawki zaporowej, nie bój się oczekiwać o wiele więcej niż by wystarczyło żeby Cię zadowolić. Stawki w USA latają na poziomie 500k USD TC za Staffa. Taki deweloperek
  • Odpowiedz
Tak za 22-24k już by mi się chciało.


@mirko_anonim: tylko przez chwile, jak wskoczylem na ~37k to tez mi sie chcialo przez pare miesiecy. Teraz wpada 100-200k/mies i zapal po pol roku wrocil do normy (czyli jest mocno umiarkowany).
  • Odpowiedz
To są bananowe dzieci. Zero pokory i przyzwoitości.


@desmoRR: po prostu rozpieszczeni przez rynek pracownika w przepłaconej branży, dostał na start pewnie okolice 8-10k uz/uop w czasie covidu gdy wszystkich brali i teraz upośledzona perspektywa
  • Odpowiedz