Wpis z mikrobloga

Czy chcąc przyjmować 2000-4000 j.m. D3 (z tego co czytałem optymalna dawka zalecana przez lekarzy) powinienem przed wykonać badania na poziom D3? Pytanie powstało, ponieważ widziałem kilka postów, gdzie ludzie brali dawki po 10-15000jm, więc te 2k-4k wygląda jak dawka, która nie powinna zaszkodzić nawet przy odpowiedniej dawce witaminy d3 w organizmie (chociaż raczej mam niedobór)
#zdrowie #medycyna #suplementy #witaminy #witaminad3
  • 5
  • Odpowiedz
@marek2121 wgl to powinieneś zrobić badania przed i w trakcie. Jak wyjdzie Ci wszystko w porzadku przed to nie ma sensu brać. Szkoda kasy i żołądka. Lepiej na świeże powietrze wyjść i słońce.
Jeżeli wyjdzie Ci niedobór w trakie brania to znaczy, że możesz mieć problem z wchłanianiem tejże witaminy, ale to już do lekarza.
  • Odpowiedz
  • 0
@fruczek: dobra, dzięki. W wolnej chwili pójdę i zbadam. Sugerowałem się tym co pisali ludzie, że w zasadzie z samego słońca ciężko dostarczyć optymalnej dawki, a przy moim trybie życia to w sumie tego słońca aż tyle nie ma.
  • Odpowiedz
@marek2121 witamina D również się wytwarza gdy jest pochmurno. Ja sam byłem zdziwiony, bo słońca prawie wgl nie widuje, w pracy na hali przy niebieskim świetle pracuje po 10-12h. Tyle co w weekend wyjdę na zewnątrz i w badaniach wyszło optymalne, czyli świetne.
  • Odpowiedz
@marek2121: w południe UVI dajmy 5 to daje 500 jednostek na minutę, czyli 5000IU w 10 minut (5 min jedna strona ciała) bez kremu oczywiście, a naświetlenie słońcem to dziesiątki substancji nam potrzebnych, zawczasu pijemy marchewki
  • Odpowiedz