Wpis z mikrobloga

Mirki help. Kiedyś dużo chodziłem na siłownię, ale już tym rzygam i 2msc temu zacząłem trenować #boks. Początek był OK, ale 3 tygodnie temu posuły mi się łydki i już w połowie rozgrzewki są na maxa napięte i bolą. Kawał byka ze mnie, 93kg, w boksie się wszystko robi na palcach No i są mocno obciążone. Strasznie to utrudnia treningi, w normalnym życiu przy chodzeniu itp nie ma problemu. Boks 3x w tygodniu i 1x siłownia. Próbowałem dać im 3 dni przerwy, myślałem ze już będzie OK, ale podczas rozgrzewki znowu to samo.

Próbowałem je rozciągać (może #!$%@?), próbowałem jakiejś maści poleconej przez trenera. Pewnie jutro będę szukać jakiegoś fizjo, ale może macie jakieś pomysły co zrobić?

#mikrokoksy #silownia #fizjoterapia
  • 5
  • Odpowiedz
  • 0
@dsomgi00: ale czy to normalne, że są bez przerwy napięte? I czemu przez pierwszy miesiąc nie miałem objawów poza normalnymi zakwasami?

Pewnie masz racje, ale trochę się martwię, nie chciałbym przymusowej przerwy.
  • Odpowiedz
@axelrodi: przejdź się do fizjo - to normalne, że przy intensywnym treningu pewne mięśnie będą cały czas napięte - ja tak miałem w przypadku biegania czy siłowni (tricepsy).

Podchodziłem przez 3 miesiące 1x w tygodniu do fizjo, która mobilizowała mi te (i inne) mięśnie i teraz odwiedzam ja raz na 3 tygodnie, a po napięciach nie ma śladu.

Oczywiście pamiętam o codziennym rolowaniu.
  • Odpowiedz
@axelrodi:
Zrób sobie przerwę regeneracyjną taką trwającą z tydzień - dwa od treningów.(w sensie możesz trenować ale zmień ćwiczenia i daj łydom odpocząć). Prawdopodobnie są za słabe, bo na siłce wyrobiłeś inne mięśnie ale o łydach zapomniałeś).
Możesz też zrzucić parę kilo...
  • Odpowiedz
@axelrodi: Miałem podobnie, tylko z tym, że jak zacząłem grać w piłkę na naturalnym boisku. Jedno kółko na rozgrzewkę i łydki spięte z bólem jak #!$%@?. Wczoraj przed rolowałem sobie stopę twardą małą piłką i rolowałem łydki. Polecam :)
  • Odpowiedz