Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Osiągnął ktoś z was ostatni etap? Utknąłem na pierwszym. Chodzę smutny, przybity, zgorzkniały. Życie nie ma dla mnie sensu i czuje się przytłoczony. Nie potrafię się odnaleźć w dzisiejszych czasach. Gdy przyszła pandemia to czułem się jak Cottard z Dżumy - satysfakcjonował mnie ten chaos, dotyczasowe zasady został wywrócone do góry nogami, zmieniły się prorytety, nikt nie zwracał na mnie uwagi, nie wiem czemu ale czułem się jakoś lepiej w tym wszystkim. Zazwyczaj rozpamiętuje przeszłość, stare lepsze beztroskie czasy, siedzi we mnie mocna nostalgia i melchanolia. Z drugiej strony martwię się o przyszłość - czy nadal będę samotny, czy będzie mnie stać na mieszkanie, jak sobie poradzę, czy powinienem mieć lepszą pracę, czy będę w gorszej sytuacji matrymonialnej. Czy korzystać z życia teraz kosztem stabilności kiedyś. Czy oszczędzać na przyszłość kosztem korzystania z życia. Czy powinienem się czegoś uczyć żeby na przyszłość nie wypaść z rynku pracy. Wkurza mnie drożyzna, komercja, to że na każdym kroku ktoś chce mi wciskąć produkty których nie potrzebuje i wcale nie są takie premium. Wszystko jest powierzchowne, wszystkim rządzi pieniądz, seks. Wszyscy udają, grają, uczucia schodzą na dalszy plan a ten kto ma sumienie przegrywa. Coraz mniej wolności, indywidualizmu. Jestem podporządkowany ogólnym trendom, pracodawcy, schematom. To wszystko sprawia, że mam ochotę się zamknąć, nie angażować w nic, nie zaczynać niczego bo po co. Mam pretensje do świata, że w taki sposób funkcjonuje, aczkolwiek wiedząc że nie da się nic zmienić chcę by śruba została bardziej dokręcona aż będzie totalny rozpierdziel. Niby jestem wykształcony ale mam ochotę chlać żeby to wszystko było proste. Tylko głupcy są szczęśliwi. Możliwe też, że głupcem jest ten kto za dużo myśli.

#przemyslenia #feels #depresja #samotnosc #przegryw #blackpill #psychologia #filozofia #antykapitalizm #revoltagainsthemodernworld #zycie #tinder #nihilizm



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Osiągnął ktoś z was ostatni etap? Utknąłem na...

źródło: comment_1672153005SGtOu5ce831AVIl7Ztxt40

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: ja od dawna wiem że życie sensu samego w sobie nie ma. Na pewno nie napawa mnie to optymizmem ale też nie zbytnim pesymizmem. Mam konflikt w głowie, ale wiem jedno, im więcej rozumiem a z racji młodego wieku przede mma jeszcze wiele rzeczy to i tak coraz bardziej odpycha mnie towarzystwo ludzi.
  • Odpowiedz
Gosciu, nie bierz nic co na psychike wplywa jak masz ja teraz slaba. Stan swiadomosci będziesz miał jak zrobisz cos co da ci efekt. Idz na ryby, ponapie4dzielaj w work. Znajdz zajawke jakas, a nie twarde dragi. Pewnosc siebie trenujesz, a nie zdobywasz na tripach. To powoduje ten niby przegryw. Powodzenia
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Żeby osiągnąć stan jaki ma ten ziomek na memie w fazie 3 nie tyle trzeba zmienić wielce swoją sytuację materialną czy matrymonialną co trzeba sobie odpowiednio poukładać w głowie aka. mental i pamiętać że ten stan nie jest permanentny, ale może towarzyszyć nam przez większość dnia kiedy się nad tym skupimy.

Myślę że mężczyzna może osiągnąć coś podobnego w wieku po 30 roku życia gdzie już coś przeżył, widział, doświadczył,
Dietetyq - @mirko_anonim: Żeby osiągnąć stan jaki ma ten ziomek na memie w fazie 3 ni...
  • Odpowiedz