Wpis z mikrobloga

Mirki mam pytanie, mianowicie na mojej wsi zostało trochę pieniędzy i ogłosili dość proste dofinansowanie do założenia działalności w lokalnej grupie trakt piastów czy coś takiego. Wymagania nie są duże, ponieważ oni po prostu nie chcą odsyłać pieniędzy do Brukseli. Przyznawane były punkty i osoby z największą ilością dostają dofinansowanie. I teraz najważniejsze - oni dają 3 pubkty za bycie kobietą, czy to jest w ogóle zgodne z prawem? Oczywiście w tym trakcie piastów pracuje 6 osób i oczywiście 6 kobiet, a na spotkaniu kierowniczka powiedziała, że oni mogli wybrać za co przyznają 3 punkty i wybrały, że za bycie kobietą. W rozmowie sama przyznała, że ma 3 córki feministki więc wątpię by sama nie była feministką.
Punktów łącznie można zdobyć 25, ale większość za jakieś spotkania lub konsultacje, na których był każdy XD.
#pieklomezczyzn #pieknokobiet #afera #dofinansowanie #feminizm #rownouprawnienie
Pobierz bober234 - Mirki mam pytanie, mianowicie na mojej wsi zostało trochę pieniędzy i ogło...
źródło: IMG_1099
  • 74
to zależy od tego czy kobiety faktycznie są w tej lokalnej społeczności grupą defaworyzowaną


@Emerkaes: Nie są, to po prostu wytyczne w całej UE. Dodatkowe punkty w konkursach UE dla kobiet np. na zakładanie działalności gospodarczej to idiotyzm. Podobnie są dodatkowe stypendia dla kobiet na doktoracie, choć kobiet studiujących ogólnie jest więcej. Tego jest tyle, że od kilku lat już nie reaguję, bo są inne kraje UE w których jest gorzej.
@MeeF: jestem wracałem dziś przez pół polski do chaty, ale pomyślę o kręcęniu Małysza. Nie wiem gdzie miałbym się udać z moimi pretensjami, ale usiądę do tego jutro.
@bober234: najlepsze w tym jest to określenie "defaworyzowana".

Pierwszy raz się spotkałem z takim słowem, ale jak rozumiem z kontekstu oznacza ono dokładnie to samo co "faworyzowana", tak? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nawet w konkursach UE kobiety mają więcej punktów więc to nie jest jakiś odosobniony przypadek. Nikt się tym nawet nie zainteresuje, bo to zwyczajnie standard.


@djtartini1: Nie, to dyskryminacja.