Wpis z mikrobloga

Mirki mam pytanie, mianowicie na mojej wsi zostało trochę pieniędzy i ogłosili dość proste dofinansowanie do założenia działalności w lokalnej grupie trakt piastów czy coś takiego. Wymagania nie są duże, ponieważ oni po prostu nie chcą odsyłać pieniędzy do Brukseli. Przyznawane były punkty i osoby z największą ilością dostają dofinansowanie. I teraz najważniejsze - oni dają 3 pubkty za bycie kobietą, czy to jest w ogóle zgodne z prawem? Oczywiście w tym trakcie piastów pracuje 6 osób i oczywiście 6 kobiet, a na spotkaniu kierowniczka powiedziała, że oni mogli wybrać za co przyznają 3 punkty i wybrały, że za bycie kobietą. W rozmowie sama przyznała, że ma 3 córki feministki więc wątpię by sama nie była feministką.
Punktów łącznie można zdobyć 25, ale większość za jakieś spotkania lub konsultacje, na których był każdy XD.
#pieklomezczyzn #pieknokobiet #afera #dofinansowanie #feminizm #rownouprawnienie
bober234 - Mirki mam pytanie, mianowicie na mojej wsi zostało trochę pieniędzy i ogło...

źródło: IMG_1099

Pobierz
  • 74
  • Odpowiedz
@bober234: 5 lat temu też załatwiałem sobie dostacje na firmę. Mieli przyznane środki i musieli wybrać 54 mężczyzn i 17 kobiet, bo takie były założenia projektu.
  • Odpowiedz
I teraz najważniejsze - oni dają 3 pubkty za bycie kobietą,


@bober234: Powiem to jako kobieta. Jeśli pieniądze pochodzą z budżetu publicznego, płeć w takich projektach nie powinna dawać dodatkowych punktów. Kobiety nie są niepełnosprawne, nie potrzebują takiego sztucznego punktowania.
  • Odpowiedz
@bober234: Nie jest zgodne z konstytucją samą. Ale w Polsce co raz częściej ludzie u jakiejś władzy kłada lachę na prawo. Plus w Polsce panuje ekstremalny kukoldystan. Dlatego ten kraj nie ma sensu. Nierówny wiek emerytalny jest niezgodny z tego samego powodu z konstytucją i było to zgłoszone do trybunału konstytucyjnego (jeszcze przed PiS chyba) i stwierdzili, że jest zgodę, bo powody (jakieś bzdury o rodzeniu dzieci, kiedy nie ma obowiązku
  • Odpowiedz
@bober234: grupa tak bardzo defaworyzowana, że we wszystkich urzędach pracy, na studiach czy gdziekolwiek są dodatkowe punkty za bycie kobietą.

No chyba, że trzeba bronić ojczyzny, pracować na budowie, kopalni czy jeździć śmieciarką, to wtedy nie.
  • Odpowiedz
@bober234: kolega widzę świeży w temacie dotacji ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
to częsta praktyka niestety.

największym #!$%@?ństwem jest dotacja na rozpoczęcie działalności gospodarczej dla osób 30+, gdzie jako grupa preferowana (czyli ta, która dostaje bonusowe punkty) to: kobieta, z przynajmniej 3 dzieci, długotrwale bezrobotna (2 lata+), z niepełnosprawnością, z wykształceniem podstawowym, posiadająca
  • Odpowiedz
ale niezgodne z polską konstytucją.


@MatPL1122: Ale prawo unijne stoi wyżej od krajowego.

Jest to zgodne z europejską kartą praw podstawowych z 2012r. Pkt mogą być przyznawane ale nie musza.

Używa się tego zazwyczaj, kiedy dana płeć jest niedoreprezntowana w danej dziedzinie, która dotyczy celu projektu i grupy docelowej


@Yakuza123 Ciekawe czy kiedykolwiek skorzystali z tej możliwości na korzyść mężczyzn w zawodach nadreprezentowanych przez kobiety.
  • Odpowiedz