Wpis z mikrobloga

Szukam frameworka do pisania webowej aplikacji, która później mogłaby być kompilowania do mobilnej. Aplikacje w pełni by się pokrywały funkcjonalnością. Czy react native to dobry wybór? Obecnie mam doświadczenie jedynie w Angularze i podoba mi się że strukturą jest podobnie zbudowane. Czy może macie jakies inne narzędzie do polecenia które by pozwoliło mi użyć jednego kodu i do webowki i do mobilki #programowanie #programista15k
  • 18
  • Odpowiedz
@Rzeeznik13: Sporo jest tego ale trudno wybrac bo różne mają różne zady i walety:P
-React native
-Futter
-Apache cordova
-Xamarin
-Ionic
-PhoneGap
-Vue native
-NativeScript
-PhoneGap
-Appcelerator Titanium
-Sencha Touch
-Kotlin multiplatform
  • Odpowiedz
@Rzeeznik13: Włąsnie zależy co tam dokładnie robisz
1. Blazor osadzony w MAUI jak robisz w C# to spoko pomysł
2. Flutter to rozwiazanie z zupełnie inne jak chcesz spsóbować to też polecam
3. Jak chcesz się trzymać HTML+CSS to Ionic/React Native"
4. Kotlin multiplatform nie wiem bo nie jestem ze świata javy ale pewnie podobnie jak podejście na C#

To chyba obecnie najbardziej na czasie rzeczy niekoniecznie najlepsze
  • Odpowiedz
@Rzeeznik13: Jak .NET Ci pasuje to nie ma co się kombinować z innymi frameworkami.
Możesz napisać apke w Blazorze i odpalać ja na telefonie.
Pakujesz wszystko do wspólnego liba, rzeczy specyficzne dla danej platformy osadzasz w tamtych projektach.
Napisałem w tym apke+portal który jest używany przez 100K+ ludzi. I prawie nie trzeba używać JS :)
  • Odpowiedz
@Rzeeznik13: w blazor dopiero napisalem web'owa czesc jeszcze nie pakowalem tego w maui (tzn. jest w projekcie ale chwilowo odpiete, poniewaz maui nie ma wsparcia na linuxie i nie dalo sie tego skompilowac w azure pipelines z agentem na linuxie).
Natomiast masz 1 projekt Shared i w nim stronki a w pozostalych projektach Web i Maui tylko sie to osadza.W samym blazorze (polecam sprawdzic MudBlazor albo Radzen do komponentow) pisze sie
  • Odpowiedz