Wpis z mikrobloga

Jak to jest z tą amortyzacją w biegach górskich?

Chcę sobie kupić buty do biegania po górach, najlepiej najbardziej uniwersalne (typu nie wiem, mogę też polecieć w nich w zimie po płaskim terenie w śniegu).

Mam problem z podkręcaniem stawu skokowego bo kostki wielokrotnie skręcone here xD
Czy im większa amortyzacja tym mniej stabilny but na nodze i może mi się noga i kostka wyginać w różne strony np. jak źle stane na jakiś kamień?
Wtedy musiałbym (tak to rozumiem) iść w kierunku większego czucia podłoża tak?

Pytam bo rozważam już w zasadzie jedynie te modele:

1. Hoka SpeedGoat 5
2. La Sportiva Bushido II
3. Saucony Peregrine 13

Gdyby cena nie grała roli które byście brali i dlaczego? A może ktoś ma i jest w stanie coś powiedzieć?

#trail #ultra #biegiultra #bieganie #biegajzwykopem
Polska5Ever - Jak to jest z tą amortyzacją w biegach górskich?

Chcę sobie kupić buty...

źródło: 361919_6759_XL

Pobierz

Co robić, jak żyć?

  • Hoka Speedgoat 5 88.9% (8)
  • La Sportiva Bushido II 0% (0)
  • Saucony Peregrine 13 11.1% (1)

Oddanych głosów: 9

  • 7
  • Odpowiedz
@Polska5Ever: jak amortyzacja i z tych trzech to Speedgoat 5 . Temat można zamknąć. W pozostałych będzie sztywniej i będziesz bardziej czuć podłoże.
  • Odpowiedz
@Polska5Ever: a jeżeli nie przeszkadza ci zerowy drop ( nie każdy lubi). To Altra Olympus. Dobra amortyzacja i przyczepność. Kostka w tym bycie siedzi pięknie i sztywno. Biegam of kilku dni w Olympus 5 i są wspaniałe te buty. Szeroka podeszwa, pewniej na zbiegach.
  • Odpowiedz
@Polska5Ever sam mam hoka mafate speed 4 i polecam, ale przez dłuższy czas zastanawiałem się nad saucony xodus ultra, które jednak nie były dostępne przez dłuższy okres w „normalnej” cenie.
  • Odpowiedz
@Polska5Ever: mam speedgoat 5. Ich główna zaleta jest amortyzacja tj. np po kilkunastu godzinach w górach 0 odcisków natomiast nie maja jakiegoś super trzymania stawu skokowego i kostki.
Widzę ze Jak zwykle ujawniają się akolici Altry, która wg mnie jest mega przereklamowana i ma kiepska jakość. Jak ktoś nie ma kaczych stóp to nie ma co w to iść (a zerowy drop w butach trailowych to juz wogole sztuka dla sztuki).
  • Odpowiedz