Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Podpisałem standardową umowę na B2B, rozliczenie godzinowe. Umowa terminowa do końca roku, nie zawarto informacji o terminie wypowiedzenia, zakaz świadczenia usług IT innym podmiotom w czasie trwania kontraktu. Stawkę miałem kosmiczną, umowę konsultowałem z prawnikiem i się zgodziłem na te warunki. Dostałem dziś info, że klient dla którego pracowałem się wycofał i nie mają gdzie mnie przenieść. W związku z tym powiedzieli, że będę na pauzie do póki to się nie zmieni lub do końca kontraktu, bez możliwości logowania godzin do rozliczeń. Mówię, że w takim razie szukam nowego klienta, jednak wtedy przypomnieli że podpisałem zakaz konkurencji do końca roku, którego nie godzą się uchylić, bo chcą mieć furtkę że jednak wrócę. Umówiłem się już do prawnika z którym wcześniej konsultowałem umowę, ale chciałem spytać czy ktoś był w podobnej sytuacji, czy jestem w stanie coś ugrać czy mam wakacje do końca roku?

#programista15k #pracait #pracbaza #prawo



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 57
@Djelon Zakaz konkurencji mam "świadczenie usług o podobnym charakterze", a ich charakter to świadczenie usług IT, taki jak mojej działalności, czyli cholernie ogólny. Przypominam, że mowa tu o trwaniu umowy, nie po niej.


@mirko_anonim:

NIEWAŻNA UMOWA O ZAKAZIE KONKURENCJI – PRZYKŁADY

Chcemy zaproponować firmie zajmującej się w roślinami w biurze zakaz świadczenia usług na rzecz naszej konkurencji przez kolejne 2 lata.

Treść zakazu konkurencji obejmuje tak szeroki zakres, że w zasadzie
@zabilem-szeryfa: skoncz pier... glupoty.
Twoim tokiem myslenia na b2b mogli by Ci zakazac pracy zarobkowej na czas trwania kontraktu mimo braku hajsu i pracy.
Jesli kontraktodawca wycofuje sie z warunkow kontraktu bo tak naprawde NIE DAJE nic w zamian za warunki kontraktowe to jaka jest przeslanka do podpisania kontraktu czy jego utrzymania dla sadu? Zadna, umowa nie wazna bo nie zachodzi zadna podstawa utrzymania stosunkow.
Przeciez to ze w umowie nie
@mirko_anonim to się #!$%@?ś w niezłe szambo. Generalnie umowa byłaby podważona przez każdy normalny sad cywilny bo jest rażąco nieproporcjonalna. Dodatkowo jeden podmiot nie powinien ograniczać możliwości pracy innemu podmiotowi bo ogranicza twoja swobodę prowadzenia działalności gospodarczej.

Chcesz mojej rady, oto moja rada (albo kilka)
1. Poproś o $ za oczekiwanie na nowy projekt
2. Olej ich bo to oni będą ci musieli udowodnić złamanie zakazu konkurencji, co jeżeli im nie powiesz
Dokładnie jak pisze @krzych0
Szukaj nowej pracy na b2b. Oni musieliby Ci udowodnić, że oświadczysz usługi, łamiesz zakaz i wystawiasz faktury - praktycznie nie do udowodnienia, zawsze możesz się wyprzeć.
Kolejna kwestia to wypowiedzenie, jak nie zostało określone to raczej kontrakt kończy się w dniu złożenia wypowiedzenia - ale doczytaj tutaj o tym w kontrakcie.
PS. Podaj nazwę firmy gdzie łapią ludzi na niewolników, którym nie płacą i nie pozwalają pracować.
Anonim (nie OP): Prawnik idiota ladnie cie wydymal. Sam pisze i negocjuje umowy po angielsku na setki tysiecy dolarow nie bedac prawnikiem i nigdy bym takiego bledu nie popelnil bo to zupelna podstawa.

Ten zakaz konkurencji raczej #!$%@? warty bo zbyt ogolny w sadzie bys sie wybronil.


· Akcje: Odpowiedz