Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Podpisałem standardową umowę na B2B, rozliczenie godzinowe. Umowa terminowa do końca roku, nie zawarto informacji o terminie wypowiedzenia, zakaz świadczenia usług IT innym podmiotom w czasie trwania kontraktu. Stawkę miałem kosmiczną, umowę konsultowałem z prawnikiem i się zgodziłem na te warunki. Dostałem dziś info, że klient dla którego pracowałem się wycofał i nie mają gdzie mnie przenieść. W związku z tym powiedzieli, że będę na pauzie do póki to się nie zmieni lub do końca kontraktu, bez możliwości logowania godzin do rozliczeń. Mówię, że w takim razie szukam nowego klienta, jednak wtedy przypomnieli że podpisałem zakaz konkurencji do końca roku, którego nie godzą się uchylić, bo chcą mieć furtkę że jednak wrócę. Umówiłem się już do prawnika z którym wcześniej konsultowałem umowę, ale chciałem spytać czy ktoś był w podobnej sytuacji, czy jestem w stanie coś ugrać czy mam wakacje do końca roku?

#programista15k #pracait #pracbaza #prawo



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 57
@mirko_anonim: W takiej sytuacji w umowie się wpisuje minimalną ilość godzin. Miałem tak, wpisałem minimalną ilość godzin i logowałem je będąc na benchu. Rozwiązaliśmy umowę za porozumieniem stron.

Idź do prawnika jak masz jakieś wątpliwości, bo nikt z fusów wróżyć nie będzie nie wiedząc dokładnie co podpisałeś, a podpisać to możesz sobie wszystko.

CC: @wicherq
@mirko_anonim wystawiaj co miesiac fakture na pelna ilosc godzin. I napisz im, ze tak bedziesz robil mimo ze nie masz dostepu do logowania czasu. Napisz o tym do nich i daj im tez znac ze codziennie w takiej i takiej godzinie czekasz na zadania.

Umowy o zakazie konkurencji obowiazuja dopoki Ci placa. Oni zrobili lojalke, jesli w umowie nie ma podanej kwoty jaka Ci wyplaca co miesiac za zakaz konkurencji to powinni
@notBart no to jest dość istotna kwestia, ale np. ja mam w kontrakcie że ilość godzin maksymalnie dostępnych do raportowania mam w załączniku. I w teorii mogę nie mieć co raportować. Ale znowu zakaz konkurencji tyczy się tylko bezpośredniej pracy dla klientów.
bez możliwości logowania godzin do rozliczeń.


@mirko_anonim: to wysyłaj im codziennie mailem, że czekałeś na zadania przez 8h i elo. Inna sprawa to jak działa ten zakas konkurencji, dlaczego jakikolwiek inny kontrakt miałby łamać ten zakaz?
@notBart:

wystawiaj co miesiac fakture na pelna ilosc godzin. I napisz im, ze tak bedziesz robil mimo ze nie masz dostepu do logowania czasu. Napisz o tym do nich i daj im tez znac ze codziennie w takiej i takiej godzinie czekasz na zadania.


Oni nie wypłacą mu kasy, a on będzie musiał zapłacić podatek...

@qusqui21

za zakaz konkurencji, firma musi placic. Inaczej to gowno warty wpis.


Nie na B2B, chyba,
via mirko.proBOT
  • 1
✨️ Autor wpisu (OP): @BreathDeath I tu popełniłem błąd, pierwszy raz miałem umowę z rozliczeniem godzinowym, zawsze nawet na B2B była dogadywana stawka miesięczna. Szkoda, że prawnik tego nie wyłapał :(

@qusqui21 Nawet na B2B? Z tego co mi tłumaczył wstępnie prawnik to na B2B ma znaczenie to co podpiszę - a podpisałem takie warunki.

@notBart W umowie mam "The remuneration shall be paid upon completion of the work listed in