Wpis z mikrobloga

A w tym roku co będzie powodem #!$%@? zbiorów rolników? Susza ? (PŁONIEEEMY! CZY TO JUŻ? ZACZĘŁO SIĘ)


@mika077: Nie wiem czy wiesz, ale opady zmniejszają zbiory plonów, a przy większych opadach nie jesteś w stanie sensownie zrobić zbiorów. Za wysoka temperatura również jest problemem.

Najłatwiej, dla tego totalnego laika obejrzeć sobie Farmę Clarksona, tam jest wytłumaczone jak to mniej więcej działa i jak okiem mieszczucha wygląda praca na roli xD
@okonek812 @Snusmumriken_ @Malinowy___Nos @Snusmumriken_ Panowie chciałem tylko zwrócić uwagę, że alerty suszy hydrologicznej wydane w czerwcu zmieniły status na nie dotyczy, ale rolnicy nadal będą od 20 lat dokładać do tego interesu !


@mika077: Gratuluję XD Przez cały rok była susza, praktycznie zero opadów, a jak już były to raz na miesiąc, ale intensywnie, NO ALE przecież w sierpniu popadało dwa-trzy dni pod rząd, więc o #!$%@? chodzi tym rolnikom? Co,
przy truskawkach gdy jest dobry rok nie musisz się nawet ruszać z fotela by mieć spoko hajs.


@Aquamen: no ja pie... To i na truskawkach się znasz? Mogłeś dać jako przykład maliny podstawiasz łubianki i malinka sama wpada do koszyczka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mika077: pytanie powinno brzmieć „dlaczego rolnicy i inni mówią, że jest susza i słabe plony skoro i mnie teraz pada deszcz od 3 dni?”

Wtedy by Ci zaznajomieni w temacie wytłumaczyli o co chodzi. A tak to trochę się ośmieszasz i tworzysz niepotrzebne spiny.

Btw. Zobaczcie (piszę to w sumie kolejny raz) jak społeczeństwo jest między sobą skłócone. Jeden do drugiego by do gardła skoczył jeśli tylko ten coś powie nie
@mika077: czy OP to prezydent Duda? Gdyż rozpoznaje ten sam bardzo ograniczony i upośledzony sposób myślenia odnośnie przyrody, odnajduje też zupełny brak wiedzy na tematy które się wypowiada OP, stąd moja teoria
Kiedy nie padało w niektórych regionach kraju przez bite dwa miesiące, to też tak narzekałeś? Czerwiec i lipiec miały temperatury dużo powyżej normy, za to było bardzo sucho.
Nie da się #!$%@? rowerem do pracy jeździć


@mika077: w decathlonie są fajne kurtki przeciwdeszczowe za jakies 60pln. Jak niepotrzebna to zwijasz do kieszeni, która jest jednoczesnie pokrowcem. Spodnie też jakieś tam chyba można dokupić do kompletu. O ile masz w pracy gdzie powiesić te cichy żeby ociekły.