Wpis z mikrobloga

#przegryw mocno u mnie wlatuje ostatnio; szukam chłopa i każdy kto pisze to ameba; oczy jak pięć złotych jak się zapytam o jakieś książki. Niby człowiek wie że czytelnictwo w Polsce leży, ale jakoś w moim otoczeniu nie ma tego problemu. Potem się dziwicie, że trzeba za granicę jechać szukać oczytanych francuzów/brytyjczyków. Robicie to na własne życzenie i tyle.

#zwiazki #ksiazki #logikaniebieskichpaskow
  • 134
  • Odpowiedz
Dziwi mnie, że zamykasz się na relacje w tak małym aspekcie, bo pozbywasz się ludzi o wielu pasjach, doświadczeniach, cechach. Poza tym ludzie w związkach zarażają się swoim hobby nawzajem. kto powiedział, że Twój partner nie zaczyta się kiedyś w podsuwanych przez Ciebie książkach?


@Wredna_pomarancza: Dziwisz się? Kobieta ma taki wybór adoratorów że może filtrować po dowolnej urojonej przez siebie cesze i uważać że należy się jej facet z parametrami określonymi
  • Odpowiedz
Jeśli ci się nie mieści w głowie, że ktoś w wolnym czasie może lubić się czegoś nauczyć

@sepuqqu: Literatura to jednak zajęcie społeczne, a czytanie prac o inżynierii to jednak kwestia zawodowa. Niezłą dychotomię próbujesz uprawiać, ale chyba ktoś tylko z solidnym autyzmem emocjonalnie rozmawia w związku o konstrukcji odpływów w reaktorach jądrowych.
  • Odpowiedz
@Vraagno: Czytanie to emanacja realnego posiadania intelektualnego hobby. Sugerujesz że interesujesz się motoryzacją, muzyka i historią, ale o nich nie czytasz? No to sobie możesz równie dobrze filmiki na Jutube puszczać, co brzmi jak pusta fasada zainteresowania.
  • Odpowiedz
@Dziewczyna_Tyraxora: No twierdzisz, że twoje hobby jest lepsze niż innych to, czego tu nie rozumiesz. We wpisie napisałaś, że każdy, kto pisze to ameba, to jakie ja mam projekcje. Wielu ludzi zajmuje się czymś fajnym i potrafią o tym z pasją opowiadać. A ty twierdzisz, że to odmóżdżenie. Prawdopodobnie to ty jesteś problemem, a i czytanie nie przynosi za dużo efektów, bo "odmużdzaniva się" jest przez "ó" już widzę jak cały
  • Odpowiedz
ale mam wrażenie że na zachodzie lepiej jest z jakością i ilością


@Dziewczyna_Tyraxora: Masz rację: masz wrażenie. Brytyjczycy wcale nie czytają więcej niż Polacy, a i z ilością jest tak sobie. Kraje Południa Europy to już w ogóle mało czytają. Francja jest tu wyjątkiem i generalnie jest tak, że najwięcej czyta się we wschodnich krajach. Nie wiem jak teraz, ale niedawno były 24 godzinne antykwariaty i księgarnie w Moskwie, na pewno
  • Odpowiedz
@NewBlueSky: a co jest złego w krytykowaniu bajek robotów? To nie jest szczególnie dobre dzieło Lema moim zdaniem. Mamy się Lemowi kłaniać, bo jest znany?


@Dziewczyna_Tyraxora: nie, ale czesc literatury czy dziel pobudza myslenie. Zostalo to zkrytykowane jako trudne do zrozumienia. Kiedy ja to czytalem to mialem odwrotne p-rzemyslenia, wreszcie jakies nienudne dzielo, ktore pobudza do myslenia na poziomie.

Niestety nie kazdy ma ten wysoki poziom, nie martw sie.
  • Odpowiedz
@Dziewczyna_Tyraxora:

Nie no niech czyta co chce, może inne rzeczy, fajnie z kilku perspektyw móc porozmawiać. Zarazem nie trzeba jastrzębiego intelektu, żeby widzieć że fantastyka fabryki słów i podobnego pokroju dzieła są raczej tworzony dla młodzieży.


Jak mam ochotę na czytanie, jestem wyluzowany i mam masę czasu(czyli przeważnie w weekendy) to sięgam po książki astronomiczne(nie mylić z astrologiczne ( ͡° ͜ʖ ͡°) ), czyli w głównej mierze
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

(Hawking, Tyson itp.). Jest to moje hobby i nie przeszkadzają mi w tych książkach ciężkie wzory fizyczne

@Targaryen: ciężkie wzory u Tyson mnie musiały gdzieś ominąć xD

Czyli u Ciebie już jestem stracony, bo mam czelność czasami sięgać po literaturę, Twoim zdaniem, dla młodzieży?


Nie wydajesz się być duszą artysty. Przypominasz mi 15 letnią mnie czytającą Asimova na zmianę z jakimiś Dawkinsami. Fajnie jakbyś czasami sięgnął po coś wzruszającego.
  • Odpowiedz
@Dziewczyna_Tyraxora: Prawdopodobnie bait ale odpowiem. Czytając twoje odpowiedzi odczuwam bijącą od nich ogromną ignorancję jak i arogancję. Mimo twojego oczytania możesz być o wiele mniej wartościowym partnerem do dyskusji niż Ci się wydaje. Oczywiście, możesz szukać potencjalnego partnera według swoich potrzeb i wymagań, ale wartościowanie ludzi według ich hobby jest co najmniej niemiarodajne. Jak ocenić rekonstruktora historycznego, który grzebie w materiałach źródłowych i docieka wszelkich szczegółów poświęcając na to czas i
  • Odpowiedz