Wpis z mikrobloga

#przegryw mocno u mnie wlatuje ostatnio; szukam chłopa i każdy kto pisze to ameba; oczy jak pięć złotych jak się zapytam o jakieś książki. Niby człowiek wie że czytelnictwo w Polsce leży, ale jakoś w moim otoczeniu nie ma tego problemu. Potem się dziwicie, że trzeba za granicę jechać szukać oczytanych francuzów/brytyjczyków. Robicie to na własne życzenie i tyle.

#zwiazki #ksiazki #logikaniebieskichpaskow
  • 134
  • Odpowiedz
Mam podziwiać kogoś, albo skreślić tego, kto czyta, nie wiem, Mroza, albo Lipińską, ale czyta?


@Wredna_pomarancza: No skreślać raczej. Zamierzasz oglądać marvele do końca życia z wiecznym dzieckiem? To czy ktoś czyta to miara tego czy chce się rozwijać. Oczywiście samo czytanie to jest uproszczenie, bo trzeba czytać coś co ma jakiś sens, ale nadal to dobra miara kim jest człowiek


kto powiedział, że Twój partner nie zaczyta się kiedyś w
  • Odpowiedz
@Dziewczyna_Tyraxora: nie rozumiem na czym to polega, czytam masę tekstów w necie technologicznych, historycznych, artykułów naukowych i mam się czuć gorszy od kogoś kto czyta powiedzmy 2 książki miesięcznie jakiś kryminał i romans że on jest oczytany?
  • Odpowiedz
@Dziewczyna_Tyraxora: Jakie to książki czytasz? Pochwal się.
Chłopy nie mają czasu na czytanie bzdur, nawet tych "szwedzkich kryminałów" - ten sam oklepany schemat, a zmienione szczegóły.

Pomijasz to że nawet taki przeciętny wykopek przerabia ściany tekstu codziennie na wykopie (może nie każdy czyta to co się pojawia, ale na pewno znaczna część) - pytanie w czym gorszy jest tekst w internecie od tekstu na papierze? Jakieś poczucie wyższości że ma się
  • Odpowiedz
@Dziewczyna_Tyraxora: A tylko czytaniem człowiek żyje? Tylko książek? Ja nie rozumiem. Przeczytam dziesiątki artykułów czy poradników jak zrobić coś przy aucie, w komputerze, w domu, nabędę przy tym jakieś umiejętności. Obejrzę jakiś dokument czy choćby popróbuje coś zrobić samodzielnie, a i tak "mOnDrZeJsZy" jest ode mnie Oskarek co Harrego Pottera przeczytał... Książki to jakieś hobby. Ty masz takie, ja mam inne. Jak szukasz faceta z takim samym hobby to spoko, ale
  • Odpowiedz