Wpis z mikrobloga

#przegryw mocno u mnie wlatuje ostatnio; szukam chłopa i każdy kto pisze to ameba; oczy jak pięć złotych jak się zapytam o jakieś książki. Niby człowiek wie że czytelnictwo w Polsce leży, ale jakoś w moim otoczeniu nie ma tego problemu. Potem się dziwicie, że trzeba za granicę jechać szukać oczytanych francuzów/brytyjczyków. Robicie to na własne życzenie i tyle.

#zwiazki #ksiazki #logikaniebieskichpaskow
  • 134
Czy czytelnik Murakamiego będzie dla Ciebie odpowiednim mężem, a Tolkiena już cięższym do przełknięcia?


@Wredna_pomarancza: Murakami byłby znośny, ale fan Tolkiena mający >15 lat? naprawdę nie chcę chodzić na awatary z chłopakiem i wysłuchiwać jak super ten thor walczy xD

I ja rozumiem, że ktoś może być inteligetny nie czytając. Tylko o czym ja mam rozmawiać z takim dobrze zarabiającym, inteligentnym gościem? bo raczej nie o pracy. We większości przypadków wchodzi
Być może intensywna intelektualnie praca sprawia też, że człowiek ma ochotę po pracy się po prostu "odmóżdżyć". No i może to być najzywczajniej w świecie świadomy wybór, np. zamiast czytać, wolę jeździć na nartach, czy się powspinać, bo to moje hobby.

@polski_chinczyk_kek: I mam się z kimś tak odmóżdżać do emerytury? to ja podziękuję
A jak czytasz jakieś specjalistyczne, to internet jest równie dobrym źródłem wiedzy.


@roleta_ciagnik: nie xD jeżeli twoja wiedza utknęła gdzieś na pierwszym roku studiów to w internecie znajdziesz wszystko. Coś bardziej zaawansowanego to już książki i podręczniki. mówię tu historia, polityka, socjologia, filozofia ...

A fabularne książki mogą czasem się z kinem równać, ale jednak rzadko się zdarza że ktoś ogląda kino ale nie czyta i przeważnie taki osobnik umie zaprezentować
@Dziewczyna_Tyraxora: Bardziej mi chodziło o pdfy w internecie, a nie książki fizyczne. Mam zwyczajnie bekę z fetyszu procesu czytania jako jakiegoś wyznacznika poziomu człowieka. Książka specjalistyczna to tylko źródło wiedzy nic więcej. Książka fabularna to rozrywka jak każda inna. Można by je zastąpić rozmową z mądrym człowiekiem. Jakiś filozof w Grecji powiedział, że pismo jest szkodliwe dla rozumu, bo teraz ludzie nie będą ćwiczyć pamięci. Gdyby udało się transferować dane, jako
@Dziewczyna_Tyraxora: Całe mnóstwo aktualnej wiedzy naukowej, kursów inżynierskich, artykułów, opracowań, raportów to internet (zwłaszcza anglojęzyczny), a nie książki. Przeważnie spisane jako książka zostają dopiero wtedy, gdy przestają być aktualne i nadchodzi jakaś inna wiedza (zwłaszcza zanim powstanie książka w języku polskim, jeśli taka jest, to temat jest przeważnie trywialny lub stary).
Dlatego osoby siedzące w temacie raczej wolą publikacje od książek, tutaj głównie chodzi mi o inżynierię, ale w wielu innych
@Dziewczyna_Tyraxora: może problem w tym jak widzimy związek. bo ja trochę jak taką płaszczyznę, w której każde z nas ma swoje wariacje i pasje, swoją przestrzeń, w której się rozwija. z mężem mamy zupełnie inne zainteresowania, a po 15 latach (trochę doświadczenia jak widzisz mam) bycia razem nadal moglibyśmy przegadać całą noc. ja nauczyłam się dużo od niego, jak i on pewno ode mnie.
pozdrawiam go z tego miejsca, bo pewno
Dlatego osoby siedzące w temacie raczej wolą publikacje od książek, tutaj głównie chodzi mi o inżynierię,


@Reretos: no ale ty chyba nie myślisz że normalna osoba czyta publikacje o inżynierii w wolnym czasie xD czemu popadasz ze skrajności - nie czytam w ogóle, w drugą skrajność - czytam tylko to co przyniesie mi zysk materialny

Poza tym jest mnóstwo innych zainteresowań: gotowanie, sport i rekreacja, dietetyka itd Nie wiem dlaczego książki
@Dziewczyna_Tyraxora: oczytanych brytyjczyków XDDDDDD zapraszam do Krakowa na rynek w okolicach wieczornych, zobaczysz wielu oczytanych brytoli w naturalnym środowisku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Spotykałem się z wieloma dziewczynami, które czytały po 10-15 książek rocznie, często to były jakieś wybitne dzieła mroza czy inne pseudokryminały i z wieloma z nich nie było nawet o czym pogadać, bo nie miały nic ciekawego do powiedzenia.
@Dziewczyna_Tyraxora: Czyli Ty szukasz chłopa, który czyta książki, które Ty uważasz za godne przeczytania. Ciężko jest trafić na taki match, który się pokryje 1:1 z twoimi specyficznymi upodobaniami, ale Ty wciąż jesteś zdziwiona xD

Ja też szukam wysokiej i szczupłej blondynki, z figurą modelki, dużymi bimbałami, oczytaniem w memach i chęcią spędzenia życia z takim przegrywem jak ja, któremu się nie chce ruszyć dupy na siłownię. Ale ja rozumiem świat, który
@Reretos: no ale ty chyba nie myślisz że normalna osoba czyta publikacje o inżynierii w wolnym czasie xD


@Dziewczyna_Tyraxora: Jeśli ci się nie mieści w głowie, że ktoś w wolnym czasie może lubić się czegoś nauczyć, to znaczy że nie jesteś jednak na tak wysokim poziomie względem innych jak ci się wydaje.

Ty czytasz papkę dla mózgu w postaci jakichś romansów czy telenoweli i chcesz o niej rozmawiać, a ktoś
@Dziewczyna_Tyraxora: jako czytelnik ksiazek (tych dobrych) mam wrazenie, ze ludzie co wala do czytania ksiazek maja tylko kompleksy, przeczyta taie cos 365 dni, wpisze sobie w profil na tinderze i juz mysli ze jest kims xDDDD

Pamietam jak moja polonistka w 4 klasie podstawowki zhejtowala Bajki Robotow Lema, niewatpliwe raszpala ciagle cos czytala, ale juz wtedy wiedzialem, ze jest robakiem i mialem z niej beke xDD