Wpis z mikrobloga

drodzy nataliści oraz antynatalisci pozwólcie ze na przykładzie poniższego wpisu zaproponuje pewnien eksperyment który na wstępie może być trochę banalny:

Załóżmy, że zapytamy 1000 ludzi czy zrezygnują że swojej obecnej pracy i stylu życia w sytuacji kiedy dostawiliby 100 000 PLN co miesiąc i będą mogli nie pracować I realizować swoje potrzeby jakie tylko chcą.

jestem pewien, że 99,99999% zgodziłoby się na taki układ.

co to oznacza:

otóż to że 99,99999% ludzi tak naprawdę nie jest szczesliwych że swojego życia tylko po prostu zaakceptowało warunki na jakich żyje bo tak jest łatwiej.

co najgorsze ludzie którym udało się zaspokoic pierwotne potrzeby, dom, jedzenie, znajomi... uważają że to jest tak wielkie wszescie że muszą obarczyć innych koniecznością wyścigu o posiadanie tych spraw.

#antynatalizm #filozofia #dzieci #rodzimowierstwo
  • 30
  • Odpowiedz
Załóżmy, że zapytamy 1000 ludzi czy zrezygnują że swojej obecnej pracy i stylu życia w sytuacji kiedy dostawiliby 100 000 PLN co miesiąc i będą mogli nie pracować I realizować swoje potrzeby jakie tylko chcą.


jestem pewien, że 99,99999% zgodziłoby się na taki układ.


co to oznacza:


otóż to że 99,99999% ludzi tak naprawdę nie jest szczesliwych że swojego życia tylko po prostu zaakceptowało warunki na jakich żyje bo tak jest łatwiej.
  • Odpowiedz
który myśli, że jak będzie miał pieniądze, to będzie magicznie szczęśliwy. To tak nie działa, niestety.


@GeDox: czyli ci wszyscy bogaci, ktorzy twierdza ze oni moga miec dzieci bo zapewnia im wszystko. Tez sie myla, tylko dolales paliwa do mysli antynatalistycznej
  • Odpowiedz
via Android
  • 3
@GeDox coo?

pokazuje tylko to w moim poście, że ludzie piszący bzdury typu..

mam super życie, mam super pracę... tak naprawdę zostawili by ją gdyby tylko mieli taka możliwość
  • Odpowiedz
czyli ci wszyscy bogaci, ktorzy twierdza ze oni moga miec dzieci bo zapewnia im wszystko. Tez sie myla, tylko dolales paliwa do mysli antynatalistycznej


@qusqui21: a to "biedni" nie mogą mieć dzieci? Znam ludzi, którzy zarabiają poniżej średniej krajowej (dla mnie nawet zarabiający średnią krajową są biedni), ale z tego co widzę, to są szczęśliwi. Nie potrzebują cotygodniowych wycieczek na Wybrzeże Kości Słoniowej, nie potrzebują jachtu i tym podobne.

coo?


pokazuje
  • Odpowiedz
Znam ludzi, którzy zarabiają poniżej średniej krajowej (dla mnie nawet zarabiający średnią krajową są biedni), ale z tego co widzę, to są szczęśliwi. Nie potrzebują cotygodniowych wycieczek na Wybrzeże Kości Słoniowej, nie potrzebują jachtu i tym podobne.


@GeDox: pogodzili sie z tym, ze nie moga a nie, ze jakby mieli wybor to by nie jezdzili na wycieczki na wybrzeze kosci sloniowej. Mysle, ze ten stan wiecznego nieukontentowania najlepiej opisal budda.

Duḥkha
  • Odpowiedz
pogodzili sie z tym, ze nie moga a nie, ze jakby mieli wybor to by nie jezdzili na wycieczki na wybrzeze kosci sloniowej. Mysle, ze ten stan wiecznego nieukontentowania najlepiej opisal budda.


@qusqui21: a ja odpowiem w ten sposób. Stać mnie na wycieczki za granicę, na olanie pracy i życie hajlajf, a mimo wszystko tego nie robię. Dlaczego?

tak tak zaraz mi powiesz ze większość ludzi pasjonuje się praca która wykonuje
  • Odpowiedz
Stać mnie na wycieczki za granicę, na olanie pracy i życie hajlajf, a mimo wszystko tego nie robię. Dlaczego?


@GeDox: bo ludzie wypychaja ze swiadomosci, ze jutro moga juz nie zyc. Memento mori, Vanitas vanitatum et omnia vanitas.
Zapewne jakies narzedzie ewolucyjne.
  • Odpowiedz
via Android
  • 6
@GeDox ile procent społeczeństwa stac na olanie pracy wycieczki i super życie?

bo z tego co widzę to ludzie wiecznie gonią za kaspa i zaharowuja się na śmierć. ale jak napiszesz że antynatalizm jest dobrym rozwiązaniem to każdy jest miliarderem i stać go na wszystko xD
  • Odpowiedz
bo ludzie wypychaja ze swiadomosci, ze jutro moga juz nie zyc. Memento mori, Vanitas vanitatum et omnia vanitas.

Zapewne jakies narzedzie ewolucyjne.


@qusqui21: może tak, może nie. Wiem tyle, że Zenek śpiewając (hit swojego czasu) - Życie to są chwile, miał zupełną rację. I o to tym wszystkim chodzi.

ale jak napiszesz że antynatalizm jest dobrym rozwiązaniem


@galek: nigdy tak nie napiszę, bo jest to zwyczajnie nieprawda
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@GeDox dobra weź się już nie kompromituj.

bo sam sobie przeczysz. Zenek śpiewa że tylko chwilę są w życiu fajne. To prawda.

więc jeśli ktoś będzie mieć 99% złych chwil a 1% fajnych to oplaca się go sprowadzać na ten świat?
  • Odpowiedz
więc jeśli ktoś będzie mieć 99% złych chwil a 1% fajnych to oplaca się go sprowadzać na ten świat?


@galek: niech ta ocena przypadnie zainteresowanym. Ja już zdecydowałem : )
  • Odpowiedz
jestem pewien, że 99,99999% zgodziłoby się na taki układ.

co to oznacza:

otóż to że 99,99999% ludzi tak naprawdę nie jest szczesliwych że swojego życia


@galek: to jest tak gowniane wnioskowanie, ze az zeby trzeszcza.
I blagam nie taguj takich wpisow #filozofia a co najwyzej #chlopskierozumowanie oczywsicie z calym szacunkiem dla madrosci ludowych.
  • Odpowiedz
99,99999% ludzi tak naprawdę nie jest szczesliwych że swojego życia tylko po prostu zaakceptowało warunki


@galek: wniosek nieuprawniony, to że ktoś wybiera lepszą opcję nie znaczy że musiał być nieszczęśliwy z poprzednią, szczególnie że nowa niczego nie ogranicza. Dziwaczny eksperyment myślowy, ale jeżeli służy do uzasadnienia hipotezy że wiele osób jest nieszczęśliwych z obecnego kształtu rynku pracy i relacji pracy do życia ogółem, to i tak się zgodzę ( ͡°
  • Odpowiedz